Gazeteciler Günü Kutlama Mesajları…

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü,10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen kutlama mesajları… Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı İlgili Haber “Kültürel ve sanatsal çalışmalara desteğimiz sürecek” ‘Değerli basın mensuplarının ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. 10 Ocak 1961 tarihinde 212 […]

 Gazeteciler Günü Kutlama Mesajları…

10.01.2018 - 11:47

Güncelleme : 10.01.2018 - 17:26

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü,10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen kutlama mesajları…

Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

‘Değerli basın mensuplarının ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.
10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.
Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de basındır. Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Çok yönlü bir işlevi olan basının bir görevi de demokrasiyi savunmaktır. Nitekim basınımız bu gücünü, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, demokrasinin yanında yer almasıyla göstermiştir. Basınımızın bu rolü sayesinde hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inancımız tamdır.
Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Ülkemizin ve İlimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan yine gazetecilerimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; İlimizde büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan basın mensuplarımızın, “Çalışan Gazeteciler Günü”nün 57. yıldönümünde; basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını diler, yazılı, görsel ve işitsel basınımızın bütün çalışanlarına sevgi ve selamlarımı sunarım.’

 Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı.

‘Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımızın meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi günümüzde daha da önem kazanır hale gelmiştir.

Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2018 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.’

TZOB Genel Başkanı Bayraktar’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, basın çalışanlarının çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini, kamuoyunu habersiz bırakmadığını bildirerek, “halkın doğru haberlerle bilgilendirilmesi, demokrasi için olmazsa olmaz unsurlardan biridir” dedi.
Bayraktar, gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1961 tarihinden bu yana kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, çağdaş demokrasilerde basının haklı olarak, yasama, yürütme ve yargının yanında dördüncü kuvvet olarak görüldüğünü belirtti.
Halkın, doğru bilgiye ulaşmasının çağdaş demokrasinin işlemesinde en önemli unsurlardan biri olduğuna, bunun yolunun da ilkeli, bağımsız ve güçlü bir medyadan geçtiğine dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:
“Basın özgürlüğü ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi, demokratik toplum düzeninin en önemli gereklerinden biridir. Basın mensuplarımız, kimi zaman canlarını tehlikeye atarak, her türlü zorlukla mücadele ederek haber yapıyor, kamuoyunu bilgilendiriyor. Yaptıkları bu görevin yeri doldurulamaz.
Yönetici, muhabir, foto muhabiri, kameraman ve haber mutfağında görevli bütün basın çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum.”

Sakarya MÜSİAD 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı…

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Yüksek teknolojiye sahip ülkemizde bilgi çağında, halkı bilgilenme hakkının teminatı basın mensuplarıdır. Basın mensupları vatandaşlarla devlet, dernek ve halkın arasında adeta bilgi kaynağı ve köprüsüdür. Medya hitap ettiği toplumun aynasıdır. Kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif olarak yansıtarak demokrasiye işlerlik kazandırır ve gelişmesine katkıda bulunurlar. Basın; farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân tanımak, toplumsal bilinci güçlendirmek ve kamu yararı gözetmek gibi işlevlere sahiptir. Sakarya MÜSİAD olarak, gece gündüz, yağmur çamur, sıcak soğuk demeden, halkın her türlü haber almasını sağlamak için görev yapan basınımızın bu anlamlı günlerini kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar’ın 10 ocak çalışan gazeteciler günü mesajı

Gazetecilik, zamanı, mekanı, mesaisi olmayan, onu icra edinen kişinin kimi zaman en ağır şartlar içinde olduğu ve hatta kendini dahi unuttuğu, dünyanın en zor mesleklerinden biridir; hele ki, baskının ve korkunun egemen kılınmaya çalışıldığı bizim gibi ülkelerde çok daha zor. İşte bu sebeple 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, artık kutlama mesajlarının yayınlandığı gün olmaktan çıkmış, basın emekçilerimizin her geçen gün artan sorunlarının gölgesinde bırakılmıştır.
Ekmeğini gerçeklere,mesleğini doğrulara adamış,partizanlığın değil özgürlüğün kalemi olmak,fikri ve düşüncelerini yazmak için çırpınan her gazeteci bugün iktidarın hedefi haline gelmiştir. Nitekim, kalemlerini satmayarak halkı doğru gerçeklerle buluşturdukları için hapishanelere konan, tartaklanan, tehdit edilen gazetecilerin varlığı sebebiyle, Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında alt sıralarda bulunan ülkemizde, demokrasinin varlığının en önemli unsurlarından biri olan özgür basın için yılmadan mücadele etmek hepimizin görevidir. Zira; gazetecinin özgür olması demek, toplumun özgür olması demektir.
Bu düşüncelerle, gerçekleri yazmayı ilke edinmiş tüm vefakar basın emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, özgür habercilik koşullarının sağlandığı ve özlük haklarının tesis edildiği yarınlar diliyorum.

KYK Sakarya İl Müdürümüz Arif ÖZSOY’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

İlimizde büyük bir özveri ile görev yapan basın çalışanlarımız, hem yapılan kamu hizmetleriyle ilgili halkımızı bilgilendirerek, hem de haberleriyle, yazılarıyla vatandaşlarımızın beklentilerini bizlere ileterek, halkımız ve devletimiz arasında bir köprü görevi görmektedir.

Her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren, İlimizin sahip olduğu sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerin korunup geliştirilmesinde gayret gösteren, İlimizin her alanda gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine katkıda bulunan, çalışma arkadaşlarımız olarak gördüğümüz basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Ak Parti Arifiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Can Tanç’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

‘Dünyanın en meşakkatli ve özveri isteyen mesleklerinin başında şüphesiz gazetecilik gelir. Mesai mefhumu gözetmeden feragatla ekmeğinin peşinden koşan gazeteciler, kutsal bir görevi ifa etmektedirler. Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkemizin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basınımız görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirmektedir. Bugün habere ulaşmak teknolojik imkanlar dahilinde daha kolay olsa da bu durum basın mensuplarının mesleklerine verdikleri emek ve özveri açısından bir şey değiştirmemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; İlçemizde basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen Arifiye Hbrnet ailesinin ve Arifiye Medya ailesinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.’

MHP Arifiye İlçe Başkanı Murat YÖRDAN’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Bir ülkede yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak yer alan basın, kamuoyunun bilgi almasının yanı sıra demokrasinin gelişimi açısından da büyük öneme sahiptir. Basın mensupları kamu yararına yapılan meşakkatli, zorlu ve özveri gerektiren bir mesleğin mensuplarıdır.

“Basın milletin müşterek sesidir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’nin en kritik döneminde Anadolu Ajansı’nın kurulmasını sağlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk, bir milletin kaderinin çizildiği günlerde verilen mücadeleyi tüm dünyaya duyurmayı amaçlayarak; ileri görüşlü bir lider olmasının yanı sıra basının gücünü önemsediğini belirtmiştir.

Bugün habere ulaşmak teknolojik imkanlar dahilinde daha kolay olsa da bu durum basın mensuplarının mesleklerine verdikleri emek ve özveri açısından bir şey değiştirmemiştir. Basın mensuplarımız bugün de mesleklerini her türlü şartta ve zamanda icra etmektedirler. Başta ilimizde görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bu önemli mesleğin mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunar; çalışma hayatlarında başarılar dilerim.


Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin BİRİNCİ “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle yayımladığı mesajı;

“Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları ve çalışanları, doğru bilgilerin aktarılması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basın çalışanlarının, ülkemize şimdiye kadar sağladıkları katkıların, insan haklarına saygı, vatan ve millet sevgisi temelinde devam edeceğine inanmaktayım. Zorlu koşullarda görevlerini yerine getirerek toplumun bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan ve büyük katkıları olan tüm basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar diliyorum.”

Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih KICIR Basın Mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih KICIR güne dair yaptığı açıklamada; “Şüphesiz ki bilgiye erişim çağımızın en önemli konularının başında geliyor. Haber alma ve farkındalığı arttırma noktasında ise basın yayın mensubunun rolü fazla ve her geçen gün önem arz etmektedir. Yeşilay’ın Sakarya ilinde, misyon ve vizyonunu tüm şehre duyurmasında en büyük sahneye sahip paydaşlarımız arasında onlar yer alıyor. İnsan sağlığına ve bağımlılıklarla mücadeleye destekleri, çocuklarımızın daha temiz bir dünyaya bağımsız bakmalarını, kalemleriyle oluşturdukları farkındalık haberlerine borçluyuz. Şehrimizin değerli basın yayın mensuplarına Yeşilay Sakarya Şubesi’nin bağımlılıklarla mücadelesinde gösterdikleri teveccühlerinden ötürü teşekkür ediyor, çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın