369’uncu Kısa Dönem Erlerin Yemin Töreni Gerçekleşti

369’uncu dönemde silah altına alınan kısa dönem erlerin 13 Aralık 2017 tarihinde başlayan 4 haftalık temel eğitimleri 12 Ocak 2018 tarihinde sona erdi. Temel Eğitim süresinin sona ermesiyle 369’uncu kısa dönem erlerin yemin töreni 12 Ocak 2018 tarihinde Saat:11.00’da İl Jandarma Komutanlığında, Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, Garnizon Komutanı P.Alb. Mustafa Cüneyt ARIKAN, C.Başsavcısı Lütfi DURSUN, […]

 369’uncu Kısa Dönem Erlerin Yemin Töreni Gerçekleşti

12.01.2018 - 18:32

Güncelleme : 12.01.2018 - 18:32

369’uncu dönemde silah altına alınan kısa dönem erlerin 13 Aralık 2017 tarihinde başlayan 4 haftalık temel eğitimleri 12 Ocak 2018 tarihinde sona erdi.

Temel Eğitim süresinin sona ermesiyle 369’uncu kısa dönem erlerin yemin töreni 12 Ocak 2018 tarihinde Saat:11.00’da İl Jandarma Komutanlığında, Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, Garnizon Komutanı P.Alb. Mustafa Cüneyt ARIKAN, C.Başsavcısı Lütfi DURSUN, Erenler Kaymakamı Salih KARABULUT, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, Protokol Üyeleri, İl Jandarma Komutanlığı Personeli ve acemi erlerin ailelerinin katılımıyla icra edildi.

İl Jandarma Komutanı J.Albay Cengiz YİĞİT misafirleri selamlaması ile başlayan konuşmasında; acemi erlerin anne ve babalarına hitaben;
“Kutsal vatan görevini ifa etmek için önce Allah’a sonra bizlere emanet ederek uğurladığınız evlatlarınız; çok kısa bir sürede olağanüstü bir gayret göstererek karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda ant içmiş olarak hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gururu duysanız azdır.
Türkiye Cumhuriyeti, onların sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek, bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir.” diye konuştu.
369’uncu kısa dönem erlerin yemin etmesinden sonra Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı köpek timi tarafından davetliler için hazırlanan gösteri icra edilmiştir. Gösteri sonrasında Sayın Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER ve diğer protokol üyelerinin teşrifleri ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerin hazırladığı stantlardan oluşan sergi ziyaret edilmiş, sergide Jandarma Genel Komutanlığının İçişlerine bağlanmasının ardından değişen renk ve modeldeki yeni Jandarma kıyafetlerinin ilk kez tanıtımı yapılmıştır. Sergi ziyaretinin ardından 369’uncu kısa dönem erlerinin yemin töreni sona ermiştir.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın