Platformun Konuğu Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu oldu

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun düzenlediği “Yeni Dünya Düzeninde Türkiye’nin Yeri” temalı toplantı yapıldı. Gün içerisinde kendisini makamında ziyaret ederek programa davet eden Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu ve Platform üyelerine teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu ve programa konuk olarak katılan Siyaset Bilimci Murat […]

 Platformun Konuğu Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu oldu

16.01.2018 - 13:08

Güncelleme : 16.01.2018 - 13:08

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun düzenlediği “Yeni Dünya Düzeninde Türkiye’nin Yeri” temalı toplantı yapıldı.

Gün içerisinde kendisini makamında ziyaret ederek programa davet eden Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu ve Platform üyelerine teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu ve programa konuk olarak katılan Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu‘nun yanı sıra; Garnizon ve Tugay Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Platform Başkanı Hasan Demir ve davetliler katıldı.

Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, Ortadoğu ile ülkemizin etrafındaki sorun ve sıkıntılara dair düşüncelerini aktarırken, aynı zamanda yeniden şekillenen sınırlarla ilgili görüşlerini de dile getirdi.

Türkiye’nin bugün sadece sınırlarıyla kayıtlı bir mücadele vermediğini, küresel bir savaş içinde olduğunu ve bu savaşın öncülüğünü yapan bir konumda bulunduğunu belirten Akkoyunlu, 2017’de bıraktığımız durumun 2018 yılında da büyüyerek devam edeceğini düşündüğünü ifade etti. Türkiye’nin 2500 yıllık medeniyetiyle hareket ettiğini belirten Akkoyunlu, Dünyaya kontrol altına almak isteyen küresel çeteyi kendi coğrafyasında bire bir mağlup eden ve bağımsız olan tek ülkenin Türkiye olduğunu da sözlerine ekledi.

Vali Balkanlıoğlu da, son günlerdeki gündeme ilişkin düşüncelerini aktarırken, yeni dünya düzeninde ülkemizin en büyük söz sahibi konumunda olduğunu belirterek, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya cüret eden her gücün er ya da geç pes edeceğini ifade etti.

Platform üyeleri ve davetlilerle çok güzel ve yararlı bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, böylesi anlamlı programları düzenleyen Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunu tebrik etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın