VALİLİK MAKAMINDAN ÖNEMLİ UYARI!..

Son günlerde Sakarya Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nın adını kullanarak yaşanan usulsüzlük gelişmeleri ile ilgili Valilik Makamından vatandaşlarımızı uyaran bir açıklama yapıldı. O açıklama; ‘VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İlgili Haber Arifiyespor’dan Mehmetçik selamı. Son günlerde Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU’nun yakınları ve akrabalarının, Vali Yardımcılarının ve Özel Kalem Müdürünün ismi kullanılarak; hayırsever vatandaşlarımız ile iş adamlarımızın iyi niyet duyguları istismar […]

 VALİLİK MAKAMINDAN ÖNEMLİ UYARI!..

16.01.2018 - 12:50

Güncelleme : 16.01.2018 - 12:50

Son günlerde Sakarya Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nın adını kullanarak yaşanan usulsüzlük gelişmeleri ile ilgili Valilik Makamından vatandaşlarımızı uyaran bir açıklama yapıldı.

O açıklama;

‘VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

Son günlerde Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU’nun yakınları ve akrabalarının, Vali Yardımcılarının ve Özel Kalem Müdürünün ismi kullanılarak; hayırsever vatandaşlarımız ile iş adamlarımızın iyi niyet duyguları istismar edilerek, kötü niyetli kişiler tarafından çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmıştır.

Sayın Valimizin şahsı, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ve hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi bunu dile getirmek de mümkün değildir.

İyi niyetin suiistimal edilmesine yönelik böylesi dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimiz tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın böyle bir durum ile karşılaşması halinde öncelikle 0264 251 35 00 numaralı telefonu arayıp Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmeleri, ayrıca Emniyet Müdürlüğünün 155 veya Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme de yapmamaları önem taşımaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SAKARYA VALİLİĞİ’

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın