ASIM HOCA ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK’Ü ERZURUM VEFA KAMPI’NDA ANLATTI

“KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da gerçekleştirilen Vefa Kampı’nda şehit Kaymakamımızın Babası Asım Safitürk KYK’lı gençlerle buluştu. Erzurum Vefa Kampında bugün KYK’lı gençler Darül Fünun Camii’nde Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü babası Asım Safitürk’ten dinledi. İlgili Haber Arifiyespor’dan Mehmetçik selamı. Ülkemizin yiğit evladı, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü Babası Asım Hoca KYK’lı gençlere anlattı. Mardin’in […]

 ASIM HOCA ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK’Ü ERZURUM VEFA KAMPI’NDA ANLATTI

17.01.2018 - 17:56

Güncelleme : 17.01.2018 - 17:56

“KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da gerçekleştirilen Vefa Kampı’nda şehit Kaymakamımızın Babası Asım Safitürk KYK’lı gençlerle buluştu.

Erzurum Vefa Kampında bugün KYK’lı gençler Darül Fünun Camii’nde Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü babası Asım Safitürk’ten dinledi.

Ülkemizin yiğit evladı, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü Babası Asım Hoca KYK’lı gençlere anlattı.

Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit olan Muhammed Fatih Safitürk’ün yad edildiği, “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da gerçekleştirilen Vefa Kampı’nda şehit Kaymakamın babası Asım Safitürk KYK’lı gençlerle buluştu.

Şehitleri rahmetle anarak konuşmasına başlayan Safitürk, oğlu Muhammed Fatih Safitürk’ün yedi çocuktan en küçüğü olduğunu ve diğer çocuklardan farklı olduğunu vurgulayarak “Kahvaltıya otururduk. Bir bakmışsın, dönmüş dersine. ‘Oğlum kahvaltı ediyoruz.’ ‘Tamam, baba’ deyip dönerdi; bir bakmışsın bir daha dönmüş derse.” diye konuştu.

KYK’lı gençlere seslenen Safitürk, konuşmasına şöyle devam etti:

“Çok çalışmak gerekiyor. Yavrum gayesi uğruna çalışırdı, hiç yanlış yapmazdı; memleketini sever, devletin kaynaklarını hırsızlara, vatan hainlerine peşkeş çekmezdi. Bu yüzden yavrumu hedef aldılar. Ama peygamberden sonra en yüksek makamı kazandığını düşünüyorum. Allah yolunda ölen ve öldürülenleri ölü sanma sakın. Onlar hayattadır, Rableri yanında rızıklandırılıyorlar.”

Sakarya’daki kampa katılan gençler şehit Kaymakamın kabrini ziyaret etti

Sinema Kampı kapsamında Sakarya’da bulunan KYK’lı gençler, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün kabrini ziyaret etti. Ziyarette KYK’lı gençler Safitürk için Kur’an okuyup dua etti.

Ziyarette başta Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere dini, vatanı ve milleti için canını feda etmiş tüm şehitler de rahmetle anıldı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın