KYK Sakarya’da Sinema Kampı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

KYK Genel Müdürlüğünün organize ettiği 12 ilde farklı alanlarda gerçekleştirilen bu yıl Türkiye Genelinde 3. ‘sü düzenlenen ve Sakarya’nın da ilk defa ev sahipliği yaptığı Tematik Kış Kamplarından Sinema Kampı bol aktivite ve birbirinden değerli konukların katılımıyla devam ediyor. Öğrencilerin bol bol anı biriktirdiği; dizi, sinema ve belgesel sektörünün önde gelen isimlerinin sunumlarını dinleyerek tecrübelerinden […]

 KYK Sakarya’da Sinema Kampı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

18.01.2018 - 17:02

Güncelleme : 18.01.2018 - 17:02

KYK Genel Müdürlüğünün organize ettiği 12 ilde farklı alanlarda gerçekleştirilen bu yıl Türkiye Genelinde 3. ‘sü düzenlenen ve Sakarya’nın da ilk defa ev sahipliği yaptığı Tematik Kış Kamplarından Sinema Kampı bol aktivite ve birbirinden değerli konukların katılımıyla devam ediyor.
Öğrencilerin bol bol anı biriktirdiği; dizi, sinema ve belgesel sektörünün önde gelen isimlerinin sunumlarını dinleyerek tecrübelerinden faydalandığı bir Kamp gerçekleşiyor
Misafir öğrenciler bugüne kadar; Mesut Uçakan, Abdülhamit Avşar (Belgesel ve Sinema), Hakan Boyav (Tarihi Karakterleri Oynamanın Zorluğu), Ulvi Alacakaptan (Hollywood ve Dünya Sineması), Mustafa Uğur (Senaryo Yazımı, Film Yapımı ve Yönetimi), Samet Polat (Senaryo ve Sinematografi), Aziz Danyıldız (Sinemada Işık Kullanımı ve Set İlişkisi) gibi Ülkemizin dizi, sinema ve belgesel sektörüne ciddi katkıları olan birbirinden değerli insanlarından bilgi aldılar.
Derslerin eğlenceli geçtiği, bol ikram ve sosyal aktiviteyle devam eden Sinema Kampında , öğrenciler İlimizde bulunan Sakarya Şehitliğini ve Şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün kabrini ziyaret ettiler. Duygulu anların yaşandığı Şehitlik ziyaretinin akabinde öğrenciler şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek Kuran ve Bayrak hediye ettiler daha sonra kaldıkları KYK Sakarya Sabahattin Zaim Yurdunda öğlen yemeğinde şehit ailelerini misafir ettiler.
18.01.2019 Perşembe günü İstanbul’da bulunan Diriliş Ertuğrul dizi setine gidecek olan öğrenciler Sinema Kampı boyunca öğrendikleri bilgileri sahada görme imkanı bulacaklar. Diriliş Ertuğrul dizinin oyuncularıyla tanışıp onları sahada izleme fırsatı bulacaklar.
Sinema Kampı 19.01.2017 Cuma günü son dersin yapılmasıyla son bulacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın