“ARSİADER”den Zeytin Dalı Operasyonu için açıklama

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkanı Fatih Fahri YETER Afrin Kara harekatı ve ZEYTİN DALI Operasyonu hakkında açıklamada bulundu. Bölgemizde ve özellikle Suriye’de yaşanan otorite boşluğu sonucu Emperyalist güçlerin maşalığını yapan PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütleri, Türkiye’ye yakın çeşitli sınır bölgelerinde masumları katletmiş ve milletimizin can güvenliğine tehdit oluşturmuştur. Oluşan […]

 “ARSİADER”den Zeytin Dalı Operasyonu için açıklama

21.01.2018 - 13:46

Güncelleme : 21.01.2018 - 13:46

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkanı Fatih Fahri YETER Afrin Kara harekatı ve ZEYTİN DALI Operasyonu hakkında açıklamada bulundu. Bölgemizde ve özellikle Suriye’de yaşanan otorite boşluğu sonucu Emperyalist güçlerin maşalığını yapan PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütleri, Türkiye’ye yakın çeşitli sınır bölgelerinde masumları katletmiş ve milletimizin can güvenliğine tehdit oluşturmuştur.

Oluşan bu tehdit sonucu; köklü tarihi boyunca Türk milletinin ve mazlumların özgürlüğünü, can güvenliğini ve şerefini korumak uğruna tüm varlığını seferber etmekten kaçınmayan Türk Silahlı Kuvvetleri güvenliğimizin Zeytin Dalı Harekatı Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak ve Güney sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör devleti fikrini yok etmek amacıyla fiilen hayata geçirilmiştir.

Bu gün başlatılmış olan bu harekat ile Türk Askeri; başta Afrin’de olmak üzere terör gruplarına ve destekçilerinin terör devleti hayaline ağır darbe vururken bölge halkına da dost ve kardeş yardım elini uzatacaktır.

“ARSİADER”olarak her zaman olduğu gibi Zeytin Dalı Harekatı’nda da dularımızla ve Tüm samimi duygularımızla Devletimizin ve Ordumuzun yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurur, Allah cc dan Mehmetçik’imizi her daim muzaffer kılmasını diliyorum. Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın