‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ İstişare için toplandı

Sakarya’nın Arifiye İlçesi Kışlaçay mahallesinde birlik beraberlik için , 150 yıllık örf adetlerin devamı için çıktıkları bu yolda kurulum aşamasını tamamladıkları KIŞLAÇAY SEVDASI derneğinin tüzük metni üzerinden genel tüm sosyale kültürel konuları ele alındı ve kışlaçay sevdalısı vatandaşlara 3 saatlik istişare toplantısı gerçekleştirdi. TÜZÜK HAKKINDA KONUŞULDU!! Sakarya ili Arifiye ilçesi Kışlaçay mahallesinde yaşayanların 150 yıllık […]

 ‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ İstişare için toplandı

23.01.2018 - 14:12

Güncelleme : 23.01.2018 - 14:12

Sakarya’nın Arifiye İlçesi Kışlaçay mahallesinde birlik beraberlik için , 150 yıllık örf adetlerin devamı için çıktıkları bu yolda kurulum aşamasını tamamladıkları KIŞLAÇAY SEVDASI derneğinin tüzük metni üzerinden genel tüm sosyale kültürel konuları ele alındı ve kışlaçay sevdalısı vatandaşlara 3 saatlik istişare toplantısı gerçekleştirdi.

TÜZÜK HAKKINDA KONUŞULDU!!
Sakarya ili Arifiye ilçesi Kışlaçay mahallesinde yaşayanların 150 yıllık geleneklerin yaşatılması çalışmalar yapmak için ‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ kuruldu.
Osmanlı imparatorluğu dönemi mensubu Müslüman Gürcü olarak adlandırılan topluluğun hak ve menfaatlerini korumak, örf ve geleneklerini yaşatmak için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlenerek ve gençlerin çalışma hayatında başarılı olabilmesi için ‘Kışlaçay Sevdası Derneği’ kuruldu.

Derneğin geçici yönetim kurulu üyeleri; Kamil Turan, Mustafa Aldemir, Fatih Alişan, Ömer Gökdemir, Erdem Acar, Oğuzhan Omay, Sercan Sevinç yer aldı. Dernek tüzüğü 22 madde ve bir geçici maddeden ibarettir denildi.

KIŞLAÇAY SEVDASI DERNEĞİ LOGOSU BELİRLENDİ!!
Kışlaçay Medya olarak hazırladığımız logolardan en çok beğenilen logo dronla havadan çekilen Kışlaçay Mahallesi manzaralı logo oy birliği ile seçildi..

KIŞLAÇAY SEVDASI DERNEĞİNE ÜYE OLDULAR!!
Pazar günü saat 15:00 de başlayan Kışlaçay Sevdası Derneği 3 saat’lik istişarenin sonunda kışlaçay sevdalısı vatandaşlarımız dernek üyeliği başvurusu gerçekleştirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın