TERÖR, BİRLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAYACAK

TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün ATALAY, İdlib’in kuzeyinde intikal halinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklama; İlgili Haber Arifiyespor’dan Mehmetçik selamı. ‘Dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin İdlib Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü faaliyetleri kapsamında, İdlib’in kuzeyinde intikal halinde olan konvoya gerçekleştirilen hain terör saldırısı neticesinde, konfederasyonumuza […]

 TERÖR, BİRLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAYACAK

31.01.2018 - 11:55

Güncelleme : 31.01.2018 - 11:55

TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün ATALAY, İdlib’in kuzeyinde intikal halinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yayınladı.

Yayınlanan açıklama;

‘Dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin İdlib Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü faaliyetleri kapsamında, İdlib’in kuzeyinde intikal halinde olan konvoya gerçekleştirilen hain terör saldırısı neticesinde, konfederasyonumuza bağlı TES-İŞ Sendikasına üye TSK mensubu ve DSİ çalışanı Yasin TANBOĞA şehit düşmüştür.

Aynı saldırıda TES-İŞ Sendikasına üye DSİ çalışanı Mahmut PAKYÜREK ve Uzman Çavuş Ömer GÜNEŞ yaralanmıştır.

22 Ocak 2018 Pazartesi günü Afrin bölgesinden Hatay’ın Kırıkhan içesine atılan roket saldırısı neticesinde TEDAŞ (ENERJİ-SA) işçisi ve Konfederasyonumuza bağlı TES-İŞ Sendikası üyesi Şahin ELİTAŞ’ta şehit düşmüştü.

Hain terör örgütleri, dün de olduğu gibi bugün de silahsız kamu görevlilerini ve masumlarını hedef alarak haince saldırılar düzenlemektedir. Bölücü terör örgütlerinin yaptığı bu kalleşçe saldırıları görmezden gelenleri ve bu örgütleri destekleyip onlarla birlikte hareket eden zihniyetleri de şiddetle lanetliyoruz. Ayrıca Mehmetçiğimizin haklı olarak başlatmış olduğu “Zeytin Dalı Harekatı”nı da başarıyla tamamlayacağından en ufak bir şüphemiz olmadığını da bir kez daha dile getiriyoruz.

Bu vesileyle Şehit işçilerimiz Yasin TANBOĞA ve Şahin ELİTAŞ’a Allah’tan rahmet, ailesine, konfederasyonumuza ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın