Toyota’nın Avrupa’daki en yüksek üretim hacmine sahip fabrikası Arifiye’de…

Arifiye sınırları içinde 1994 yılında kurulan ve o günden bugüne Sakarya ekonomisine sürekli katkıda bulunan Toyota, üretimini bir önceki yıla göre 2017’de iki kat arttırdı. Son durumu değerlendiren Toyota CEO’su Kato, “Artan istihdam, artan yatırım, artan kapasite kullanım ve verimlilik yoluyla ekonomiye daha çok katkı demektir” dedi. 5 BİN İSTİHDAM İlgili Haber “Şampiyona için Cumhurbaşkanlığı […]

 Toyota’nın Avrupa’daki en yüksek üretim hacmine sahip fabrikası Arifiye’de…

04.02.2018 - 12:52

Güncelleme : 04.02.2018 - 12:52

Arifiye sınırları içinde 1994 yılında kurulan ve o günden bugüne Sakarya ekonomisine sürekli katkıda bulunan Toyota, üretimini bir önceki yıla göre 2017’de iki kat arttırdı. Son durumu değerlendiren Toyota CEO’su Kato, “Artan istihdam, artan yatırım, artan kapasite kullanım ve verimlilik yoluyla ekonomiye daha çok katkı demektir” dedi.

5 BİN İSTİHDAM

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Toyota Fabrikası’nın üretim kısmında yapılan törende konuşan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, Toyota Türkiye’nin 1,8 milyar avroya erişen yatırımla bugün 5 binden fazla kişiye istihdam sağladığını anımsattı.

EKONOMİYE KATKI

Hiroshi Kato, “Yeni modelimiz Toyota C-HR seri üretiminin başlamasıyla bir önceki yıla göre ihracatımız 2017 sonu itibarıyla iki katı oranda artmış durumdadır. Bu da artan istihdam, artan yatırım, artan kapasite kullanım ve verimlilik yoluyla ekonomiye daha çok katkı demektir” diye konuştu.

KALİTE DÜZEYİ

Kato, “Sadece biz değil. Bize parça tedarik eden yan sanayimiz de bizimle paralel bir büyüme içerisindedir. Amacımız yüksek üretim ve mühendislik kabiliyetlerimiz ve deniz aşırı Toyota tesisleri arasında en iyilerden biri olarak kabul gören kalite düzeyimiz sayesinde katma değerli üretim ve ihracat faaliyetlerimizle katkılarımızı sürdürmektir” dedi.

Kaynak

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın