Eğitim Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İlçemizin eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi dolayısıyla okulların yakın çevrelerinde alınacak güvenlik önlemleri, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele ve okul servisleri vb. konuları görüşmek üzere Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı Başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı […]

 Eğitim Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

05.02.2018 - 16:54

Güncelleme : 05.02.2018 - 16:54

İlçemizin eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi dolayısıyla okulların yakın çevrelerinde alınacak güvenlik önlemleri, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele ve okul servisleri vb. konuları görüşmek üzere Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı Başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Hamit Gencay Taşdemir, İlçe Emniyet Müdür V. Tansu Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Okul Aile Birliği Başkanları ve bazı S.T.K. Temsilcileri katıldı.

İlçemizin eğitim-öğretimdeki mevcut durumu hakkında hazırlanan sunum ile başlayan toplantıda, ilçemizde yürütülen madde bağımlılığıyla mücadele, okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması için yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ve eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde atılacak adımlar detaylarıyla ele alındı.

Toplantı da konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Adem Yazıcı, “ Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde huzurlu, sağlıklı, her türlü riskten, tehlikeden uzak, disiplinli, bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. İlçemizde özellikle okul çevrelerindeki olası risklerle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Ayrıca çocuklarımızın güvenli bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak üzere okul servis araçları ile sürücüleri üzerinde denetimlere tüm eğitim ve öğretim yılı boyunca aralıksız devam edeceğiz. Kamu kurumlarımız, güvenlik güçlerimiz, belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, idarecilerimiz, muhtarlarımız ve velilerimiz hep birlikte hareket ederek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın başarılı ve huzur içerisinde bir eğitim ve öğretim dönemi geçirmesi için çalışacağız .” dedi.

Sayın Kaymakamımız, yaptığı değerlendirmelerden sonra katılımcıların konu ile ilgili görüş ve düşüncelerini, önerilerini aldıktan sonra ikinci yarıyıl eğitim öğretim döneminin çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın