Kaymakamımız Yazıcı, İlçemiz Okul Öğrenci Meclis Başkanları ile Bir araya Geldi.

Arifiye Okul Öğrenci Meclis Başkanları Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve okul öğrenci meclis başkanları katıldı. İlçe Okul Öğrenci Meclis Başkanı Melih Öngören, toplantıda sorun, görüş ve taleplerini dile […]

 Kaymakamımız Yazıcı, İlçemiz Okul Öğrenci Meclis Başkanları ile Bir araya Geldi.

16.02.2018 - 13:19

Güncelleme : 16.02.2018 - 13:19

Arifiye Okul Öğrenci Meclis Başkanları Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve okul öğrenci meclis başkanları katıldı.

İlçe Okul Öğrenci Meclis Başkanı Melih Öngören, toplantıda sorun, görüş ve taleplerini dile getirdi.

Toplantıda konuşma yapan Sayın Kaymakamımız, “ Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasını amaçlayan Okul Öğrenci Meclislerinin ne kadar önem arz ettiğini bugün bir kez daha görüyoruz.

Okul temsilciliği, sizleri geleceğe hazırlayan önemli bir adımdır, sizlerin özgür düşünmenize, özgüven kazanmanıza, girişimcilik gibi kişisel becerilerinizin gelişimine yardımcı olmakta, bunların yanında farklı görüşteki insanlarla uzlaşabilme, ekip olabilme, iyi ve güzellikler için birlikte hareket edebilme gibi faydalar sağlamaktadır. Ayrıca sizler, temsil ettiğiniz okulların ve arkadaşlarınızın sesi olmaktasınız. Sizler bizim için önemlisiniz. Okullarınızın ve ilçemizin seçilmiş gençlerisiniz. Geleceğin yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, akademisyenlerisiniz. Sizlerin fikir, görüş, ihtiyaç ve talepleri bizler için önemli. Kapımız sizlere her daim açık.” dedi.

Daha sonra meclis başkanı öğrenciler, temsil ettikleri okul ve arkadaşlarının talep ve beklentilerini Sayın Kaymakamımıza ilettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın