”Bu millet bir lokma ekmeği ikiye böler…”

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın  bu hafta yayınlanan Pazar Yazısı… ZEYTİN DALI OPERASYONU VE ABDULLAH AĞAR İlgili Haber Büyükşehir SGM’de “Çocuk Kitapları Şenliği” düzenlendi. Misafiri olduğumuz Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun davetlisi olarak ilimize gelen ve bir dizi programa katılan Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar beyin Ramada otelinde düzenlenen programına bizde katıldık. […]

 ”Bu millet bir lokma ekmeği ikiye böler…”

18.02.2018 - 17:46

Güncelleme : 18.02.2018 - 17:46

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın  bu hafta yayınlanan Pazar Yazısı…

ZEYTİN DALI OPERASYONU VE ABDULLAH AĞAR

Misafiri olduğumuz Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun davetlisi olarak ilimize gelen ve bir dizi programa katılan Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar beyin Ramada otelinde düzenlenen programına bizde katıldık.

Uzun bir dönemden beri seçkin konukları ilimizde misafir eden platformun Şubat Ayı konuğu olan Ağar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ağar, “Biz şu an bir bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor gibi gözüküyor olmamıza rağmen, aslında bu toprakları bir şekilde dizayna soyunmuş ve dizaynda gerek terör örgütleri gerek silahlı örgütler gerekse vekâlet savaşçılarını bir şekilde hem doğrusal hem de asimetrik olarak kullanmaya çalışan ve buradan kendi hedef ve menfaatlerine ulaşmak isteyen bazı küresel ve orta ölçekte ülkelerle mücadele ediyoruz.” diyerek olaya büyük pencereden baktı.

Saha da yapılan mücadeleden de bahseden Ağar, saha da mücadele şartlarının çok zor olduğunu anlattı.

Ağar, batı dünyasının, mezhep ve etnik kimlikleri, kendi menfaatleri doğrultusunda oluşturduğu örgütler üzerinden kullandığını da vurguladı.

Saha uzmanından Zeytin Dalı operasyonunu ve orada gösterilen kahramanlıkları dinlemek,bizim içinde bir farklılık oldu.

Başta Valimiz İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere birçok seçkin kitlenin katıldığı programa bizi de davet eden Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir beye ve platform üyelerine teşekkürler…

AKYAZI KAYMAKAMI

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı’nın Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne atanmasının ardından ilçe kaymakamlığına beklenen vekâleten atama gerçekleşti.

Akyazı Kaymakamlığı görevine Sakarya Vali Yardımcımız Mehmet Fatih Çiçekli vekâleten atandı.

2015 yılı Ağustos ayından beri Sakarya Vali Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Fatih Çiçekli beye Akyazı’mıza hoş geldin diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ SINIRDA

Arifiye Belediye Meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde Arifiye Ak Parti kadın Kollarının başlattığı kampanya doğrultusunda Zeytin Dalı Operasyonunda mücadele eden Kahraman Askerilerimize verilmek üzere Arifiye’li anaların yaptığı el emeği göz nuru boyunluklar, içlikler, çoraplar kışlık giyecekler ile fındık paketlerini Afrin sınırımıza götürerek teslim ettiler.

Hassa Belediye Başkanı ile birlikte sınıra giden meclis üyeleri askerlerimiz ile bomba seslerinin altında sohbet ederek onların yanlarında olduklarını, kalplerinin bir attığını hissettirdiler.

Arifiye’lilerin selamlarını kahraman askerlerimize ilettiler…

Bu güzel düşüncelerinden dolayı Arifiye Ak Kadınlara, Belediye meclis Üyelerine ve Kampanyaya destek veren Arifiye’li analarımıza yürekten teşekkürler…

Kim ne yaparsa yapsın bu asil milleti parçalamaya,kimsenin asla gücü yetmeyecek…

Bu millet bir lokma ekmeği ikiye böler, Hak yolunda,vatan uğruna mücadele etmekten son nefese kadar asla geri durmaz…

ARİFİYE PARK

Gelişmekte olan ilçem Arifiye’nin en büyük eksikliklerinden olan sosyal donatı alanlarının çok az olması halk tarafından durmadan dile getirilir…

Vatandaşımız haklı da…

Arifiye halkı sadece kahvelere mahkûm edilmemeli…

Bu konuda son zamanlarda ilçede bir dizi yeni adımlar atılıyor…

Gölbaşında yapılan sosyal alan, Kuğulu Park gibi…

Yeni bir projenin temeli de geçtiğimiz gün atıldı.

Arifiye Park inşallah 2018’de hizmete girecek…

10 dönüm bir alana sahip Arifiye Park’ın içerisinde,bir kafeterya, 300 metrekare kapalı, 400 metrekare açık alan, havuz, basketbol sahası, futbol sahası, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları ve kaykay pistide olacak…

Bu yeni sosyal mekânın bir an önce bitirilmesi ve ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

KISSADAN HİSSE

Çoban dere kenarında koyunlarını otlatırken, yanına bir Jeep yanaşır. Şık bir adam aşağıya inip çobana sorar:
– Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana bir tanesini verir misin?
Çoban koyunlarına bakıp:
– Tamam diye cevap vermiş.
Adam arabasındaki, telefonunu bilgisayarına bağlamış bir NASA sitesine girip, GPS´sini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosu açmış ve 150 sayfalık rapor basmış. Çobana dönüp der ki:
– 586 adet koyunun var.
– Doğru söyledin.
– Şu koyunumu alabilirsin.
Genç adam verileni alıp jeepinin arkasına koyar.
Çoban genç adama sorar:
– Eğer yaptığın işi bilirsem koyunumu geri verir misin?
– Evet, neden olmasın.
– Sen Dünya Bankası´nda bir danışmansın.
– Nasıl oldu da bildin?
– Çok basit. Buraya çağrılmadan geldin, bu bir… İkincisi; benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için koyunumu istedin… Üçüncüsü; yaptığın şeyden anlamıyorsun. Çünkü köpeğimi aldın!..

PAZAR TEBESSÜMÜ

İn­gi­li­z’in bi­ri, oğ­lu­nu ilk de­fa iç­ki­li bir lo­kan­ta­ya gö­tü­rür. Ye­mek yer­ken oğ­lu­na şöy­le na­si­hat eder:
– Ser­se­ri­li­ğin en kö­tü­sü sar­hoş­luk­tur, oğ­lum.
– Evet, öy­le­dir, ba­ba.
– Sar­hoş ol­du­ğun za­man ne yap­tı­ğı­nı bi­le­mez­sin. Hat­ta şu kar­şı ma­sa­da­ki 2 ki­şi­yi 4 gö­rür­sün.
– Ma­sa­da 2 ki­şi de­ğil 1 ki­şi var, ba­ba…

ÖZLÜ SÖZ

Her şey para ile satın alınır, ama iman asla.

Kaynak

http://www.sakaryahalk.com/m-zeytin-dali-operasyonu-ve-abdullah-agar-3125.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın