İHA ve Girişimcilik Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi İnsansız Hava Araçları Topluluğu tarafından “İHA ve Girişimcilik’’ başlıklı bir konferans düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konferansa ESPCopter Kurucusu Metehan Emlik konuşmacı olarak katıldı. İHA (İnsansız Hava Aracı) ile ilgili yaptığı üç ayrı proje ile derece aldığını belirten Emlik, İHA üretiminde yazılımın önemine dikkat çekerek, ürettikleri programlanabilir özellikli İHA’ların yazılımlarını da […]

 İHA ve Girişimcilik Konuşuldu

20.02.2018 - 16:07

Güncelleme : 20.02.2018 - 16:07

Sakarya Üniversitesi İnsansız Hava Araçları Topluluğu tarafından “İHA ve Girişimcilik’’ başlıklı bir konferans düzenlendi.
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konferansa ESPCopter Kurucusu Metehan Emlik konuşmacı olarak katıldı.
İHA (İnsansız Hava Aracı) ile ilgili yaptığı üç ayrı proje ile derece aldığını belirten Emlik, İHA üretiminde yazılımın önemine dikkat çekerek, ürettikleri programlanabilir özellikli İHA’ların yazılımlarını da kendilerinin yaptığını söyledi. Emlik, “Katıldığım yarışmalarla elde ettiğim başarıyı İnsansız Hava Araçları kategorisinde eğitim alanında elde etmek istedim. Daha sonra bu projenin ticari alanda başarı elde edebileceğim bir proje olduğuna inandım. Yazılımlarını da kendim yaptım” dedi.
Metehan Emlik, konferansın devamında tasarladığı projeleri ve proje ayrıntılarını katılımcılara slayt gösterisi eşliğinde aktardı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın