Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Arifiye’de anıldı

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anma Etkinlikleri kapsamında Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanlığınca Arifiye Kültür Merkezinde “Fırat Çakıroğlu Anma Programı” gerçekleştirildi. Programa Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı sayın Soyhan Sofuoğlu Bey, MHP Sakarya İl Başkanı sayın Muhammed Levent Bülbül Bey, MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı sayın Leyla Tankal Hanımefendi, MHP Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı […]

 Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Arifiye’de anıldı

21.02.2018 - 12:08

Güncelleme : 21.02.2018 - 12:08

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anma Etkinlikleri kapsamında Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanlığınca Arifiye Kültür Merkezinde “Fırat Çakıroğlu Anma Programı” gerçekleştirildi.

Programa Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı sayın Soyhan Sofuoğlu Bey, MHP Sakarya İl Başkanı sayın Muhammed Levent Bülbül Bey, MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı sayın Leyla Tankal Hanımefendi, MHP Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı sayın Adalet Güneş Hanımefendi, MHP Arifiye İlçe Başkanı sayın Murat Yordan Bey, MHP Erenler İlçe Başkanı sayın Ünal Canay Bey ve Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı yönetimi ile Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl yönetimi tarafından geniş katılım sağlandı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanı sayın Duhan Öztürk Bey;
“Bugün canımız, kanımız, ağabeyimiz, kardeşimiz, gözlerimizin doluş sebebi, son ülkü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun uçmağa varışının ,şehitler kervanına katılışının 3. sene-i devriyesinde onun nezdinde Ruhi Kılıçkıran’dan başlayan 5217 şehidimizi anmak, aziz hatıralarını yad etmek, üzerimizdeki vebali bir kez daha hatırlamak için bir araya geldik.” şeklindeki konuşmasını yaparken,Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanımız sayın Soyhan Sofuoğlu Bey de yapmış olduğu konuşmasında; “Ülkücü Hareket; vatanını, milletini sevmenin bedelini her zaman en ağır şekilde canıyla kanıyla ödemiştir, var olduğu günden bu yana hep vatan hainlerinin saldırılarının hedefinde olmuştur. Yıpratılmak ve sindirilmek istenmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz de kendisinden öncekiler gibi, Türk-İslam davasının uğrunda şehadet şerbetini içmiştir. Fırat kardeşimiz milli şuur ile ülkesine, milletine, dinine, bayrağına olan sevdası nedeniyle bu değerlere düşman olanlar tarafından kahpece şehit edilmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu bu kutsal değerler uğrunda şehadet şerbetini içen ülkücü şehitler kervanının ne ilki ne de sonu olacaktır. Ülkücü Hareket, Ruhi Kılıçkıran’ların, Mustafa Pehlivanoğlu’ların, Ahmet Kerse’lerin, Halit Çotur’ların, Adem Tomay’ların ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun sahip olduğu milli şuur ile geleceğe, geçmişinden almış olduğu kutsal emaneti azim, kararlılık ve özveri ile taşımanın gayreti içerisindedir.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından sinevizyon gösterileri, Ülkücü şehitlerimizin hikayelerinin canlandırıldığı piyesler ve şiirlerin yer aldığı program ülkücü Yemini ile son buldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın