Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Arifiye’de Yapılan Çalışmalar

Ülke genelinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Arifiye Halk Eğitimi Merkezide  yoğun bir çalışma içerisine girdi. Arifiye Halk Eğitim Merkezinin bu konuda yaptığı çalışmalar; Arifiye İlçemizde okuma yazma bilmeyen kalmasın diye her noktaya ilanlar asıldı. İlgili Haber ASKON SAKARYA GENEL KURUL YAPTI Okuma yazma öğretmenleri Arifiye´de kurulan pazarın girişinde stant açarak halka kurslarla ilgili bilgiler verdi. […]

 Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Arifiye’de Yapılan Çalışmalar

22.02.2018 - 18:04

Güncelleme : 22.02.2018 - 18:04

Ülke genelinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Arifiye Halk Eğitimi Merkezide  yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Arifiye Halk Eğitim Merkezinin bu konuda yaptığı çalışmalar;

Arifiye İlçemizde okuma yazma bilmeyen kalmasın diye her noktaya ilanlar asıldı.

Okuma yazma öğretmenleri Arifiye´de kurulan pazarın girişinde stant açarak halka kurslarla ilgili bilgiler verdi.

Burada Okuma yazma bilmeyenlerin kayıtları alınarak açılacak kurslara katılımlarının sağlanması için oluşturulan listeler de kuruma iletildi.

Arifiye HEM’den yapılan açıklamada;Kurumumuzca bizlere ulaşan okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza kurslar planlanmakta olup en geç 5 Mart 2018 tarihinde tüm kursiyerlerimizi kursa alma gayreti içerisindeyiz.

Hedefimiz Arifiye ilçesinde okuryazarlık oranını %100 yapmaktır.

Bu konuda halkımızdan, çevresinde okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşları kurumumuza yönlendirmelerini bekliyoruz.’denildi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’da açılan standı  ziyaret ederek  Arifiye HEM Müdürü Sabri Mercan ile yapılan çalışmalara destek verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın