TÜMSİAD’ta Genel Kurul yapıldı.

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve yönetimi 6.cı Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeledi. Başkan Ölmez toplantıda, TÜMSİAD olarak ”Yerli ve Milli Türkiye” hedefine ulaşmak için çok daha fazla çalışmak ve üretmek zorunda olduklarını söyledi. Divan Başkanlığını  Behlül Bayrak, yardımcılıklarını Necmettin Kırık, Adem Bilgen ve İmdat Taşkın’ın yaptığı genel kurula TÜMSİAD üyeleri yoğun ilgi gösterdi. […]

 TÜMSİAD’ta Genel Kurul yapıldı.

24.02.2018 - 19:07

Güncelleme : 25.02.2018 - 11:44

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve yönetimi 6.cı Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeledi. Başkan Ölmez toplantıda, TÜMSİAD olarak ”Yerli ve Milli Türkiye” hedefine ulaşmak için çok daha fazla çalışmak ve üretmek zorunda olduklarını söyledi.

Divan Başkanlığını  Behlül Bayrak, yardımcılıklarını Necmettin Kırık, Adem Bilgen ve İmdat Taşkın’ın yaptığı genel kurula TÜMSİAD üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Bilişim teknolojileri

TÜMSİAD Sakarya Şube başkanı Ahmet Ölmez 6.olağan genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, sürdürülebilir kalkınmanın ancak istikrarlı bir politika ve ekonomi ile sağlanabileceğini söyledi. Ölmez, Ülke ekonomisinin yüzde 95’ini oluşturan Kobi’lerin kalkınmada önemli bir lokomotif görevi üstlendiğine de dikkat çekerek, önümüzdeki 5 yılda bilişim teknolojilerinde çok daha hızla gelişmelerin olacağını, bu nedenle işletmelerimizin de bu sürece kendilerini hazırlamaları gerektiğini söyledi.

 

Savunma sanayisi

TÜMSİAD başkanı Ahmet Ölmez konuşmasına şöyle devam etti. ‘’Bir taraftan yerli otomobil üretimi devam ederken, diğer taraftan da Cumhurbaşkanımızın savunma sanayisine yönelik insansız tank üretimini gündeme getirmesi iş dünyası olarak bizleri heyecanlandırmıştır. Ancak bizlerin işadamları ve sanayiciler olarak sadece tankla değil her alanda daha fazlasını yapabilecek inanca sahip olduğumuza inanıyorum.” dedi.

Sakarya’nın otomotiv ve savunma sanayinde önemli bir altyapıya sahip olduğuna da dikkat çeken başkan Ölmez, bu noktada otomotiv ve savunma sanayide daha güçlü bir konuma ulaşmak için başta Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere üniversite, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları olarak daha fazla işbirliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

TÜMSİAD konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısında dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerde ise yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

 

Yönetim kurulu

Ahmet Ölmez (Başkan), Nihat Baltaoğlu, Serkan Kayınoğlu, Ali Çilingir, Naim Yener, İsa Aydoğan, Zekeriya Derman, Oktay Topaloğlu, Nevzat Yetişircan, Tacettin Omar, Yusuf Çokal, Cihan Okur, Muhammet Reis, Şakir Ahmet Terzioğlu, Ömer Çelik, Yunus Zor, Sinan Güneş, Mehmet Mesut Nurdoğan, Nusret Sarı. Denetim Kurulu Faruk Gedik, Nedim Çalman, Mustafa Özdemir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın