MÜSİAD’da ‘E-Ticaretin Şifreleri’ Konuşuldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi İhracat Komisyonu ve Genç MÜSİAD Sakarya ortak olarak “İhracatta E-Ticaretin Şifreleri” adlı programı MÜSİAD Sakarya şube hizmet binasında gerçekleşti. Programa MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’un yanı sıra konuşmacı olarak KOMPASS Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Pişkin, T.C Ekonomi Bakanlığı Akredite Eğitmeni Berke Sarpaş ve KOMPASS Türkiye Pazarlama […]

 MÜSİAD’da ‘E-Ticaretin Şifreleri’ Konuşuldu

27.02.2018 - 18:38

Güncelleme : 27.02.2018 - 18:38

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi İhracat Komisyonu ve Genç MÜSİAD Sakarya ortak olarak “İhracatta E-Ticaretin Şifreleri” adlı programı MÜSİAD Sakarya şube hizmet binasında gerçekleşti.

Programa MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’un yanı sıra konuşmacı olarak KOMPASS Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Pişkin, T.C Ekonomi Bakanlığı Akredite Eğitmeni Berke Sarpaş ve KOMPASS Türkiye Pazarlama Direktörü Onur Duygu katıldı.

KOMPASS’ın işlevinden, vizyon ve misyonundan bahseden KOMPASS Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Pişkin, “Global veritabanımız sayesinde, doğru hedef müşteri listeleri oluşturabilirsiniz. Mevcut müşteri veritabanınızı analiz edebilir ve güncelleyebiliriz. Yerel olarak kurulu uzmanlarımız, yeni ve ek içerik sağlamada da yardımcı olabilirler. Global çevrimiçi dijital firma rehberi Kompass.com’u kullanarak hedef kitlenizi etkileşimde bulunup ve yeni iş yolları oluşturabilisiniz. ByPath Satış İstihbarat aracımızı kullanarak iş dünyası liderleriyle iletişime geçebilirsiniz. Akıllı tahmini istihbarat kullanan ByPath, yakın bilgiler ve uyarılar sunmak için Web’den ve Sosyal Ağlar’dan toplanan Büyük Verilerin analizi de sağlayabilirsiniz.” Dedi.

E-ticaretin öneminden ve stratejik olarak olanaklarından bahseden T.C Ekonomi Bakanlığı Akredite Eğitmeni Berke Sarpaş, “Bundan 20 yıl önce e-ticaret dediğimizde insanlar kendi firmalarına ve markalarına ait sitelerin olup olmamasını anlıyorlardı. Ancak artık böyle bir anlayış kalmadı. E-ticaret dünya da ve ülkemizde ciddi manada rağbet gören ve ticaretin yeni yol haritasını belirleyen kol haline geldi. Bununla beraber firma sahipleri de artık bu yol üzerinden satışlarını gerçekleştiriyor.

Birçok büyük marka ve firma farklı şehirlerde ki iş yerlerini kapatıp e-ticarete geçiş yapıyorlar. Bunu göz önüne aldığımız da bu firmalar e-ticaretle beraber aslında bir küçülmeye değil büyümek için ciddi bir adım atıyorlar. Bu konuda en önemli iş ise danışmanlık firmalarına düşüyor. Biz de bu alanda uzun yıllardan beri bizimle çalışan firmalara kazandırıyoruz.”
Programın sonunda MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, MÜSİAD İhracat Komisyonu Başkanı Kadir Tecelli ve Genç MÜSİAD Başkanı Uğur Çarboğa konuklara katılımlarından dolayı hediyelerini taktim etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın