Esnaf sektörüne büyük katkı

Vali Balkanlıoğlu, Başkan Toçoğlu Yenikent’te bulunan SESOB Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te yapılan iş merkezlerinin işlevsel hale gelmesi bizleri memnun ediyor. İnşallah SESOB, eğitim merkezinde faydalı çalışmalarını sürdürecek, sektörlere katkılar sunacaktır” derken; Vali Balkanlıoğlu, “SESOB; eğitim merkeziyle bölgede önemli bir konuma geldi” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SESOB Mesleki Sınav Merkezi’ni […]

 Esnaf sektörüne büyük katkı

28.02.2018 - 16:58

Güncelleme : 28.02.2018 - 16:58

Vali Balkanlıoğlu, Başkan Toçoğlu Yenikent’te bulunan SESOB Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te yapılan iş merkezlerinin işlevsel hale gelmesi bizleri memnun ediyor. İnşallah SESOB, eğitim merkezinde faydalı çalışmalarını sürdürecek, sektörlere katkılar sunacaktır” derken; Vali Balkanlıoğlu, “SESOB; eğitim merkeziyle bölgede önemli bir konuma geldi” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SESOB Mesleki Sınav Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Vali İrfan Balkanlıoğlu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ve Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak yer aldı.

Eğitim standardı
SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak eğitim konusunda iyi durumdayız. 2002 yılından bu yana eğitimlerimiz devam ediyor. Meslek Eğitiminde standardı oluşturmaya çalışıyoruz. Sınav Merkezimizde 10 ayrı iş kolunda inşaat sektörüne eğitimler sunuyoruz. Meslekte ileri gelen temsilciler de eğitimlerimizde öğretici olarak yer alıyor” ifadelerini kullandı.

İşlevsel hale geliyor
Başkan Zeki Toçoğlu, “Bugün Valimiz, Birlik Başkanımızla birlikte SESOB Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunduk. Yenikent’te yapılan iş merkezlerini kamu kurum ve kuruluşlara tahsis ediyoruz. Hem bölgeye canlılık kazandırıyoruz hem de kurumlarımızın atıl durumda olan binalardan faydalanmalarına olanak sunuyoruz. Bu binaların dönüştürülerek işlevsel hale gelmesi bizleri de memnun ediyor. İnşallah SESOB eğitim merkezinde faydalı çalışmalarını sürdürecek, sektöre büyük katkılar sunacaktır” diye konuştu.

Bölgede önemli bir konuma geldi
Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Mesleki standartlar ile işgücüne büyük katkı sağlayan SESOB Mesleki Sınav Merkezi’nin yeni hizmet binasında incelemelerde bulunduk. Çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler aldık. SESOB; eğitim merkeziyle bölgede önemli bir konuma geldi” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın