Arifiye Kadırga Şenliklerinde Başkan Karakullukçu Horon oynadı

17 gün sürecek Kadırga Şenlikleri Yöresel Ürün ve Hediyelik Eşya Fuarı 30 Mart Cumartesi günü start aldı… ES Fuarcılık tarafından Arifiye Belediyesi’nin katkılarıyla Gölbaşı Park’ta 30 Mart’ta Mavi Karadeniz’in canlı yayın vermesiyle başlayan ve 15 Nisan’da sona erecek olan “Kadırga Şenlikleri Yöresel Ürün ve Hediyelik Eşya Fuarı”; canlı performanslarıyla sevilen şarkıları söyleyen sanatçılar ve stand […]

 Arifiye Kadırga Şenliklerinde Başkan Karakullukçu Horon oynadı

03.04.2018 - 18:15

Güncelleme : 03.04.2018 - 18:15

17 gün sürecek Kadırga Şenlikleri Yöresel Ürün ve Hediyelik Eşya Fuarı 30 Mart Cumartesi günü start aldı…

ES Fuarcılık tarafından Arifiye Belediyesi’nin katkılarıyla Gölbaşı Park’ta 30 Mart’ta Mavi Karadeniz’in canlı yayın vermesiyle başlayan ve 15 Nisan’da sona erecek olan “Kadırga Şenlikleri Yöresel Ürün ve Hediyelik Eşya Fuarı”; canlı performanslarıyla sevilen şarkıları söyleyen sanatçılar ve stand açan 20 farklı firmayla muhteşem görüntülere sahne oluyor.

Fuarın açılışında konuşma yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu;”Arifiye’miz Sakarya’mızın sanayi merkezi. Aynı zamanda Sapanca Gölü ve İl Ormanı, Sakarya Nehri ve yaylaları ile eşsiz doğal güzellikleri olan, lazı, çerkezi, tatarı, dadaşı, kürdü, abazası, macır ve manavı gibi bir çok etnik kökene sahip insanın kardeşçe bir arada yaşadığı şirin bir ilçe. Sanayi merkezi olduğu kadar da, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bir yer. Klasik tarımsal faaliyetlerin yanında Dış Mekan Süs Bitkiciliği de ilçemizde profesyonel olarak yapılmaktadır. Bu gün 3 bin kişinin istihdam edildiği bu sektörde, yurt içi ve yurt dışı peyzaj ve düzenleme projelerine imza atan girişimcilerimiz mevcut.

Bu gün, Eyüp Nazlı kardeşimizin organize ettiği ve birbirinden değerli sanatçı kardeşlerimizin sahne aldığı fuarımızda, Karadenizli vatandaşlarımızın kültürünü ve yöresel ürünlerini tanıtıyoruz. Bu vesile ile bu etkinlikte emeği geçen her kese teşekkür ediyor, siz değerli hemşehrilerimize de hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Başkan Karakullukçu açılış ile birlikte programa katılan davetliler ile horon oynadı.

Hafta sonu sahneye çıkan; Eyüp Nazlı, Oflu Kadir, Burhan Arslan, Ebru Kasapoğlu, Seyfi Demir, Fikri Bostancı, İsmail Güler, Mustafa Kaçar ve Şükrü Yıldız; söylediği slow ve hareketli şarkılarıyla, piknik ve fuar alanı dolduran binlerce misafire unutamayacakları bir gün yaşattı.

Zaman zaman oluşan fırtına ve yağan yağmur ve çamura aldırmayan vatandaşlar; doyasıya eğlenerek, yöresel ürünlerden alışveriş yaparak, doyasıya bir hafta sonu geçirdi. Her akşam farklı bir sanatçının sahne alacağı fuarda, sürpriz sanatçılarda yer alacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın