SAÜ’de 15 Temmuz Sempozyumu

Dini İstismar Boyutuyla 15 Temmuz Darbe Girişimin Arka Planı adlı esere yazılarıyla katkı veren akademisyenler, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin aynı isimle düzenlediği sempozyumda buluşuyor. İlahiyat Fakültesi konferans salonunda 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan sempozyum, 9:00’da başlayıp 16:30’da sona erecek. 15 Temmuz’un teolojik, tarihsel ve sosyolojik arka planının ele alınacağı sempozyum üç oturumdan oluşuyor. FETÖ’nün […]

 SAÜ’de 15 Temmuz Sempozyumu

06.04.2018 - 15:53

Güncelleme : 08.04.2018 - 11:33

Dini İstismar Boyutuyla 15 Temmuz Darbe Girişimin Arka Planı adlı esere yazılarıyla katkı veren akademisyenler, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin aynı isimle düzenlediği sempozyumda buluşuyor.
İlahiyat Fakültesi konferans salonunda 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan sempozyum, 9:00’da başlayıp 16:30’da sona erecek. 15 Temmuz’un teolojik, tarihsel ve sosyolojik arka planının ele alınacağı sempozyum üç oturumdan oluşuyor.
FETÖ’nün teolojik açıdan masaya yatırılacağı birinci oturumda Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. Mehmet Evkuran ve Dr. Öğr. Üyesi Hülya Terzioğlu; FETÖ’nün tarihi açıdan değerlendirileceği ikinci oturumda Prof. Dr. Adnan Demircan, Prof. Dr. Haşim Şahin ve Doç. Dr. Hayati Yılmaz; devletin dini cemaatlerle ilişkisinin irdeleneceği üçüncü oturumda ise Prof. Dr. Tayfun Amman, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah İnce ve Dr. Öğr. Üyesi İsmail Akyüz bildiri sunacak.
Konunun dinî, tarihî ve sosyolojik boyutlarıyla ele alınacağı sempozyumun FETÖ ve benzeri yapılar hakkında toplumun bilinç düzeyinin artmasına katkı sağlaması ve 15 Temmuz gibi elim bir hadisenin tekrar yaşanmaması için atılacak adımlar hususunda yol gösterici olması hedefleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın