KYK SAKARYA’DA FAALİYETLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sakarya İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda gerçekleşen atölye ve kurs faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Kurum yurtlarında barınan öğrencilerin, ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, ruhsal, zihinsel, akademik, milli, manevi, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Dil kursları, Türk-İslam Sanatları Kursları, […]

 KYK SAKARYA’DA FAALİYETLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

11.04.2018 - 16:04

Güncelleme : 11.04.2018 - 16:04

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sakarya İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda gerçekleşen atölye ve kurs faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.
Kurum yurtlarında barınan öğrencilerin, ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, ruhsal, zihinsel, akademik, milli, manevi, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Dil kursları, Türk-İslam Sanatları Kursları, El Sanatları Kursları, Müzik ve Görsel Sanatlar Kursları, Akademik Destek- İnsan Kaynakları Kursları, Din ve Değerler Eğitimleri, Spor Kursları ve Atölye faaliyetlerine katılıp kendilerini geliştiren ve yeni hobiler kazanan öğrenciler KYK Sakarya’nın yürüttüğü Sosyal Sorumluluk projeleriyle de kendilerini hayatın okuldan sonra ki kısmına hazırlıyor.
KYK Öğrenciler İçin Herşeyi Düşünüyor.
Kurum yurtlarında barınan öğrenciler için yurtların sosyal, sportif ve kültürel alanları ile yurt bahçeleri öğrencilerin konforu ve huzuru düşünülerek dizayn ediliyor. Bilardo, satranç, masa tenisi alanları, spor salonları ve sinema odaları ile öğrenciler derslerinden kalan zamanlarda hem eğleniyor hem de sosyalleşiyorlar.
KYK’lı Öğrenciler İl Dışı ve Yurt Dışı Gezilerde
Okuldaki ders programları, yurtlardaki kurs ve atölye faaliyetleriyle yoğun bir eğitim öğretim dönemi geçiren öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet gezileri ile Kıbrıs, Balkanlar ve Kudüs’e, Sakarya İl Müdürlüğü’nün düzenlediği geziler ile Sakarya İlçeleri ve çevre il ve ilçelerine giderek stres atıyor ve yeni yerler görüyorlar.
Dini Mekan ve Manevi Şahsiyetlere Yönelik Geziler, Doğa Gezileri, Kültürel Geziler, Şehitlik Ziyaretleri, Piknikler , Tarih ve Medeniyet gezileri ile öğrenciler hem eğleniyor hem stres atıyor hem de milli ve manevi değerlerini pekiştirecek bilgiler ediniyorlar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın