Arifiye Kaymakamı Yazıcı,Okuma-Yazma Kurslarını İnceledi.

Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitm Müdürü Yüksel Gülaç,Şube Müdürü Nazmi Erman ve Hlak Eğitm Merkezi Müdürü Sabri Mercan ile Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Neviye İlkokulunda ve Açmalar İlkokulunda Halk Eğitimi Merkezince açılan kursları ziyaret etti. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşleri Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma Seferberliği, İlçemizde büyük ilgi görüyor. İlçemizde bu güne kadar Halk […]

 Arifiye Kaymakamı Yazıcı,Okuma-Yazma Kurslarını İnceledi.

12.04.2018 - 10:54

Güncelleme : 12.04.2018 - 10:54

Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitm Müdürü Yüksel Gülaç,Şube Müdürü Nazmi Erman ve Hlak Eğitm Merkezi Müdürü Sabri Mercan ile Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Neviye İlkokulunda ve Açmalar İlkokulunda Halk Eğitimi Merkezince açılan kursları ziyaret etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşleri Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma Seferberliği, İlçemizde büyük ilgi görüyor. İlçemizde bu güne kadar Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara 574’dü kadın olmak üzere 618 kursiyer katıldı. Kurslar ve katılımlar devam ediyor.

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Sayın Kaymakamımız: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve kıymetli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından ülke genelinde başlatılan yoğunlaştırılmış temel düzey okuma yazma kursları, ilçemizde de büyük ilgiyle devam etmektedir. İlçemizde okuma yazma kurslarına yoğun talep var. Halk Eğitimi Merkezimizce Seferberlik kapsamında açılan kurslarda bu gün itibarı ile 618 vatandaşımız azimle, okuma ve yazma kurslarına devam etmektedir. Günümüzde okuma-yazma nefes almak kadar önemlidir. Dinimizin ilk emri okudur. Vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarının her alanında okuma ve yazmaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu nedenle okuma-yazma bilmeyen ve halen kurslarımıza katılmamış vatandaşlarımız var ise onları kurslarımıza bekliyoruz. ’dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın