Kaymakamımızın “ Miraç Kandili” Mesajı

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı’nın Miraç Kandili dolayısı ile yayınladığı mesajı; ‘Rahmet ve bereketin bol yaşandığı, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu, gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek geceler, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi […]

 Kaymakamımızın “ Miraç Kandili” Mesajı

13.04.2018 - 12:24

Güncelleme : 15.04.2018 - 12:38

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı’nın Miraç Kandili dolayısı ile yayınladığı mesajı;

‘Rahmet ve bereketin bol yaşandığı, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu, gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek geceler, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin arttığı çok özel gecelerdir.

Bugün bize düşen miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bugün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, İslam alemi için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olan bu gecenin bütün insanlık için huzur, barış ve kurtuluşa vesile olmasını temenni ediyor, tüm Arifiye’li hemşerilerimin Miraç Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyorum.”

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın