ABD,Esad’ı vurdu

ABD Devlet Başkanı Donald Trump açıklamasında Suriye’ye saldırı emrini verdiğini açıkladı. Açıklamadan bir saat sonra ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Suriye’ye yönelik operasyonun ilk dalgasının sona erdiğini duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Fransa ve İngiltere’nin, Suriye rejiminin kimyasal silah kapasitesiyle ilgili hedeflerini vurmaya başladığını duyurdu. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, ABD’nin […]

 ABD,Esad’ı vurdu

14.04.2018 - 12:18

Güncelleme : 14.04.2018 - 12:18

ABD Devlet Başkanı Donald Trump açıklamasında Suriye’ye saldırı emrini verdiğini açıkladı. Açıklamadan bir saat sonra ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Suriye’ye yönelik operasyonun ilk dalgasının sona erdiğini duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Fransa ve İngiltere’nin, Suriye rejiminin kimyasal silah kapasitesiyle ilgili hedeflerini vurmaya başladığını duyurdu. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye rejimine yönelik kararını ilan etti. Trump, “Kısa bir süre önce Amerikan kuvvetlerine, Suriye diktatörü Beşşar Esed’in kimyasal silah kapasitesiyle ilgili yerlere yönelik kesin bir saldırı yapmaları için talimat verdim. İngiltere ve Fransa ile birlikte ortaklaşa bir operasyon şu anda başlamış durumda. İki ülkeye de teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Esed’in bir yıl önce de kendi halkına yönelik kimyasal silah saldırısı gerçekleştirdiğini söyleyen Trump, bu saldırının ardından ABD’nin Suriye rejiminin hava gücünün yüzde 20’sini yok ettiğini hatırlattı.

Kaynak

turkiyegazetesi.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın