YHT’nin Arifiye’de duruş sayısını arttırmak için yapılan çalışma yeterli olmadı

YHT’de yapılan iyileştirmeler Sakarya için yeterli olmadı. Komşuda ise durum çok farklı. Yüksek Hızlı Tren’in Arifiye’de duruş sayısını arttırmak için yapılan çalışma yeterli olmadığı gibi Sakaryalıların Ankara’ya gitmesi için ikinci treni beklemesi gerekiyor zira; 07.45 treni Arifiye’de durmuyor. HALKTAN TEPKİ VARDI İlgili Haber Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile ilgili Sakaryalıların mağduriyetleri […]

 YHT’nin Arifiye’de duruş sayısını arttırmak için yapılan çalışma yeterli olmadı

15.04.2018 - 15:35

Güncelleme : 15.04.2018 - 16:17

YHT’de yapılan iyileştirmeler Sakarya için yeterli olmadı. Komşuda ise durum çok farklı.

Yüksek Hızlı Tren’in Arifiye’de duruş sayısını arttırmak için yapılan çalışma yeterli olmadığı gibi Sakaryalıların Ankara’ya gitmesi için ikinci treni beklemesi gerekiyor zira; 07.45 treni Arifiye’de durmuyor.

HALKTAN TEPKİ VARDI

Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile ilgili Sakaryalıların mağduriyetleri devam ediyor. Pendik’ten kalkan ve Ankara’ya giden Yüksek Hızlı Trenlerle ilgili binlerce vatandaş, daha önce 3 duruşu bulunan Arifiye konusunda tepki göstermiş, istasyonda duruş sayısının artması için yetkililere çağrıda bulunmuşlardı.

HAREKETE GEÇİLMİŞTİ

Gelen tepkiler üzerine Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, geçtiğimiz günlerde konuyu TCDD yetkilileriyle görüştüklerini, duruş sayısını arttırdıklarını belirtmişti. Bunun üzerine TCDD, Arifiye’de Pendik’ten kalkan Ankara’ya giden YHT’lerin duruş sayısını 5’e çıkarmıştı. Gidiş dönüş olarak düşünüldüğünde toplamda duruş sayısı 10 olarak gerçekleşmişti.

KOMŞUDA EKSİK YOK

Yapılan bu iyileştirme Sakaryalılar için yeterli olmadığı görüldü. Komşu Kocaeli’de Yüksek Hızlı Tren seferlerinin tamamında duruş sağlanırken bu rakamın gidiş dönüş olmak üzere 16 olduğu görüldü. Arifiye’de ise 5 gidiş 5 dönüş olmak üzere toplam 10 duruş gerçekleşiyor. Yetkililerin neden bu kararı aldığı ise merak ediliyor.

07.45 NEDEN DURMUYOR?

Diğer yandan Arifiye’den Ankara’ya gitmek isteyen Sakaryalıları ise kötü bir sürpriz bekliyor. Sabah saatlerinde Ankara’ya YHT ile gitmek isteyen Sakaryalılar ikinci bir treni beklemek zorunda zira Pendik’ten 06.35’te kalkan ve Arifiye’ye 07.45’te ulaşan tren, bu istasyonda durmuyor. Böylelikle vatandaş sabah trenine binemediği için otobüs firmalarına mecbur bırakılıyor.

YETERLİ DEĞİL

TCDD’nin 5 Nisan’dan geçerli olmak üzere yeni tarifesini gazetemize değerlendiren vatandaşlar “Arifiye’de duruş sayısı biraz artmış ama en önemli saat olan 07.45 es geçilmiş. Bunu neden yaptılar anlamış değiliz. Ayrıca bizim Kocaeli’den ne eksiğimiz var; orada tüm seferdeki trenler duruş yapıyor. Ortada bir adaletsizlik var” şeklinde tepki gösterdiler.

Kaynak

http://www.sakaryahalk.com/52784-kocaeli-16-durus-sakarya-10-durus-haberi.html

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın