Yüksekte çalışmanın kurallarını öğrendiler

SASKİ’de İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilgili yönetmelikler gereğince yüksekte çalışan personellere yönelik olarak Yüksekte Çalışma Eğitimi düzenlendi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği’ne yönelik olarak düzenlenen eğitimler devam ediyor. 25786 Sayılı Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği ve 28695 Sayılı Kişisel Koruyucu […]

 Yüksekte çalışmanın kurallarını öğrendiler

18.04.2018 - 17:01

Güncelleme : 18.04.2018 - 17:01

SASKİ’de İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilgili yönetmelikler gereğince yüksekte çalışan personellere yönelik olarak Yüksekte Çalışma Eğitimi düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği’ne yönelik olarak düzenlenen eğitimler devam ediyor. 25786 Sayılı Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği ve 28695 Sayılı Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik gereğince Yüksekte Çalışma Eğitimi düzenlediklerini söyleyen SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Zeki Koç, “8 personelimiz ilk olarak Eğitim Salonumuzda konuya ilişkin teorik bilgileri aldılar. Daha sonra ise alanında uzman eğitmen gözetiminde SASKİ Haberleşme Kulesi’nde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Toplam 8 saat süren eğitimle yüksekte çalışmanın tehlikeleri, düşmenin dinamiği, koruyucu donanımların kullanılması, geçici dikey ve yatay yaşam hattı oluşturma, yaşam hatlarında lanyard ile çalışma ve ankraj noktaları belirleme gibi konularda eğitim gerçekleştirildi. Bu eğitimle amacımız yüksekte çalışan personellerimizi güvenli bir biçimde çalışmalarını sağlayacak bilgiler ile donatmak ve kaza anlarında gerekli kurtarma görevlerini yerine getirilebilecek seviyeye ulaşmalarını sağlamak” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın