Akıl ve Zeka Oyunlarında 2 Türkiye 2.liği kazandık

Bu yıl 1.düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Türkiye Finali geçtiğimiz hafta sonunda Bilecek’te yapıld. Şampiyonaya 7 dalın tamamında katılım gösteren ilimiz öğrencileri 2 Türkiye ikinciliği kazandılar. Q Bitz oyununda 6-5, Equilibrio oyununda 4-3’lük sonuçla şampiyonluğu kılpayı kaçıran öğrencilerimiz buruk sevinç yaşadılar. İlgili Haber 42 yıllık meslek hayatının son karnesini bugün verdi. 44 ilden […]

 Akıl ve Zeka Oyunlarında 2 Türkiye 2.liği kazandık

19.04.2018 - 13:31

Güncelleme : 19.04.2018 - 13:31

Bu yıl 1.düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Türkiye Finali geçtiğimiz hafta sonunda Bilecek’te yapıld.

Şampiyonaya 7 dalın tamamında katılım gösteren ilimiz öğrencileri 2 Türkiye ikinciliği kazandılar.

Q Bitz oyununda 6-5, Equilibrio oyununda 4-3’lük sonuçla şampiyonluğu kılpayı kaçıran öğrencilerimiz buruk sevinç yaşadılar.

44 ilden öğrencilerin katıldığı 1.Türkiye Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Finalinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da öğrencilerimizi yalnız bırakmadı. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü iken şampiyonanın paydaşı olan Fazilet Durmuş, akıl zeka oyunlarının çocuklarımızın gelişiminde önemli etkisi olduğunu belirterek, bu tür sosyal faaliyetleri çok önemsediklerini söyledi.

Şampiyona organizatörleri ilçeler bazında elemeler düzenleyen ve finallerin ikinci turuna 6 dalda çıkma başarısı gösteren tek ilin Sakarya olduğunu ifade ederek, şampiyonanın ikincisinin Sakarya’da yapılması konusunda çalışmalar olduğunu belirttiler.

TAZOF Türkiye Akıl Oyunları Federasyonu yöneticileri, turnuvaya her anlamda katkı sağlayan ve öğrencilerini hazırlayan Sakarya Milli Eğitim Camiasını tebrik ettiler.

Akıl Oyunları Turnuvası Organizasyon Sorumlularından Kitap Sarayı Bülent Özdoğan, turnuvanın ilkinin çok güzel geçtiğini, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirterek, Sakarya’nın turnuvada önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı sonuçlar alacağına inandığını söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın