Ne Kırmızı, Ne Sarı, BEYAZ kart.

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’dan Müthiş bir çalışma, Sahalarda BEYAZ kart..Ne Kırmızı, Ne Sarı, BEYAZ kart. Yaşar Zımba;’Son dönemlerde sporda, sahalarda şiddetin yükseldiği bir dönemi yaşıyoruz. Profesyonel sahalarda Şenol Güneş hocamıza olanları hepiniz gördünüz, Ya amatör sahalar, her gün Türkiye’nin bir çok yerinden Şiddet olayları duyuluyor veya ekranlarda görüyoruz. Peki Sakarya, doğrusunu […]

 Ne Kırmızı, Ne Sarı, BEYAZ kart.

25.04.2018 - 0:37

Güncelleme : 25.04.2018 - 0:37

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba’dan Müthiş bir çalışma, Sahalarda BEYAZ kart..Ne Kırmızı, Ne Sarı, BEYAZ kart.

Yaşar Zımba;’Son dönemlerde sporda, sahalarda şiddetin yükseldiği bir dönemi yaşıyoruz.

Profesyonel sahalarda Şenol Güneş hocamıza olanları hepiniz gördünüz, Ya amatör sahalar, her gün Türkiye’nin bir çok yerinden Şiddet olayları duyuluyor veya ekranlarda görüyoruz.

Peki Sakarya, doğrusunu söylemek gerekirse eskisi gibi olmasa da, sporda Şiddet bizim sahalarda da mevcut.

Biz geleceğe böylemi örnek olacağız. Biz böylemi sporcularız.

Aslında Emniyet ve Jandarma teşkilatına bile gerek kalmadan biz sporun Sevgi, Barış ve Kardeşlik olduğu anlamını bilsek, sahalarda sorunlar yaşanmaz.

Ve buradan, Sadece Sakarya değil Tüm Türkiye’ye…

Bundan sonra Ne Kırmızı, Ne Sarı sembolik olarak sahalarda beyaz kart gösterilsin BEYAZ KART’ da Sevgi, Barış ve Kardeşliği temsil etsin.

İlk BEYAZ kartı ben gösteriyorum, bundan sonra önümüzdeki sezon ülkemizde sahalarda örnek olacağına inandığım beyaz kart gösterme olayını başlatıyorum.

Sakarya da biz uygulamaya başladık. Önümüzdeki sezon devam ettirmeyi düşünüyoruz.

Ve inanıyorum Türkiye’ye model olacak, örnek olacak.

Hakem maçın başlama düdüğü işaretini vermeden hemen önce, idareci veya antrenörler sahaya ve trübünlere bu beyaz kartı göstersin.

Sahada futbolcuya ve tribündeki seyirciye örnek olsun.

Bu beyaz Kart’ta sporda şiddetin önlenmesi adına Sevgi, Barış ve Kardeşliği temsil etsin’dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın