Sakarya’da 57.Alaya Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı şehitleri için Gençlik ve Spor Bakanlığınca 25 Nisan 2018 Çarşamba günü tüm illerde “57.Alaya Vefa Yürüyüşü ” düzenlendi. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen “57. Alaya Vefa Yürüyüşü” programı Orhan Camii’ndeki sabah namazı ile başladı. Sabah namazı sonrasında katılımcılara , çorba ikram edildi. Daha sonra 103 […]

 Sakarya’da 57.Alaya Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

25.04.2018 - 20:30

Güncelleme : 25.04.2018 - 20:30

Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı şehitleri için Gençlik ve Spor Bakanlığınca 25 Nisan 2018 Çarşamba günü tüm illerde “57.Alaya Vefa Yürüyüşü ” düzenlendi.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen “57. Alaya Vefa Yürüyüşü” programı Orhan Camii’ndeki sabah namazı ile başladı.
Sabah namazı sonrasında katılımcılara , çorba ikram edildi. Daha sonra 103 metrelik Türk Bayrağı ile oluşturulan kortej eşliğinde Yorgalar Mezarlığındaki Şehitliğe yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe Garnizon Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, KYK İl Müdürü Arif Özsoy, GHSİM Spor Şube Müdürü Murat Acar, Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Program Yorgalar Mezarlığındaki Şehitlikte Faysal Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Adapazarı Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık’ın yaptığı dua ile son buldu.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; Çanakkale’de 103 yıl önce dönmeyi asla düşünmeyen Kahraman 57. Alay Şehitlerimiz anısına düzenlediğimiz Vefa Yürüyüşü Programımıza katılan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz“ dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın