Başvurular tam gaz

24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olabilmek için partilere akın edenler dün başvuru formlarını teslim ettiler. En fazla yoğunluk AK Parti’de yaşanırken, Saadet Partisi, İYİ Parti ve Büyük Birlik Partisi’nde başvurular teslim alındı. PARTİLER HAREKETLİ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 24 Haziran’ı işaret etmesinin ardından, partilerde aday adayı rüzgarları esiyor. Partilerinden milletvekili aday adayı […]

 Başvurular tam gaz

29.04.2018 - 14:24

Güncelleme : 29.04.2018 - 14:24

24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olabilmek için partilere akın edenler dün başvuru formlarını teslim ettiler. En fazla yoğunluk AK Parti’de yaşanırken, Saadet Partisi, İYİ Parti ve Büyük Birlik Partisi’nde başvurular teslim alındı.

PARTİLER HAREKETLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 24 Haziran’ı işaret etmesinin ardından, partilerde aday adayı rüzgarları esiyor. Partilerinden milletvekili aday adayı olmak için Seçim Koordinasyon Merkezlerine(SKM) akın eden aday adayları, dün de parti binalarında hareketliliğe neden oldu. En çok hareketlilik de AK Parti’de yaşandı.

EN YOĞUN AK PARTİ

AK Parti’de hafta sonu yoğunluğu vardı. Parti binasına sessiz sedasız gelen AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, başvuru formunu İl Başkan Yardımcısı Serkan Cerrahoğlu’na teslim etti. AK Parti Sakarya eski İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Av. Serdağ Yılmaz da dün milletvekili aday adaylığı için başvuru yapanlar arasındaydı.

İMZALARINI ATTILAR

AK Parti Sakarya Teşkilatında uzun yıllar çeşitli birimlerinde görev alan Avukat Ayşe Özkul Erdem, Serdivan eski İlçe Başkanı Osman Çelik, Ferizli eski İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, İşadamı Cihan Saraç, Türk Hava Yolları çalışanı Cem Sahir ve Hamza Germiyan da gün içinde aday adayı olan isimler arasındaydı.

HAFTASONU DA AYNI

AK Parti Ferizli eski İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, Karasu Belediyesi’nde memur olan Nursel Feyza Akşit ve Erenler Belediyesi meclis üyesi Semiha Bafralıoğlu başvurusunu yaptı. Öte yandan Saadet Partisi de dün hareketliydi. Musa Aydınlı, Ömer Faruk Ünsan, Seyfullah Mancık partiye gelerek aday adaylı başvurusunda bulundu. İYİ Parti’de ise Av. İlker Özbudak dün başvuru yapanlar arasındaydı. BBP’li Hüdaverdi Kervankıran da dün itibariyle aday adayı oldu.

Kaynak

sakaryahalk.com

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın