CHP Arifiye İlçe Başkanı Gökpınar’dan 1 Mayıs Mesajı

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile yayınladığı mesajı; ‘1 Mayıs işçilerin uluslararası düzeyde mücadele, dayanışma ve birlikte hareket etme kararlılığı gösterdiği bir gün olarak hatırlanmaktadır. Ülkesi, ulusu, ırkı, siyasal görüşü, dini, dili, mezhebi, cinsiyeti, yaşı, mesleği ne olursa olsun, yurdumuzda ve dünyanın dört bir yanında emekçiler bir […]

 CHP Arifiye İlçe Başkanı Gökpınar’dan 1 Mayıs Mesajı

01.05.2018 - 11:01

Güncelleme : 01.05.2018 - 11:04

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile yayınladığı mesajı;

‘1 Mayıs işçilerin uluslararası düzeyde mücadele, dayanışma ve birlikte hareket etme kararlılığı gösterdiği bir gün olarak hatırlanmaktadır.
Ülkesi, ulusu, ırkı, siyasal görüşü, dini, dili, mezhebi, cinsiyeti, yaşı, mesleği ne olursa olsun, yurdumuzda ve dünyanın dört bir yanında emekçiler bir araya gelip taleplerini haykırıyor. Ekmek, Barış, Özgürlük için bir araya gelen her işçi kardeşimiz, emekçi yoldaşımız demokrasi yoluyla özgürlük ve adalet temeline dayalı toplumsal barışın ülkede egemen olması için var gücüyle çalışmaktadır. Dünyaya ve ülkemize eşitliği, barışı, kardeşliği, özgürlüğü çağıran 1 Mayıs ruhu, emeğin gücünün savaşta değil barışta olduğunu hep savunmuştur.
Ama ne yazık ki, ülkemizde bugüne kadar uygulanan ekonomik ve sosyal politikalarla, işçiler, kamu emekçileri, emekliler, köylüler, esnaf, yani dar gelirli geniş halk kesimleri bedel ödemek durumunda kalmış, insanca yaşam koşullarından uzaklaştırılmış, sosyal adalet, eşitlik ve refahtan mahrum bırakılmış, emek dostu sendikal mücadeleden koparılmıştır. KHK ile getirilen taşeron yasası işçiler arasında derin bir ayrım yaratmış,ortaya çıkan büyük haksızlık ile işyerlerinde iş barışını bozmuştu.Güvenlik soruşturmaları ve sınav uygulamaları adeta işçi kıyımına dönüşmüş,kadro hakkından yararlandırılmayan on binlerce işçi emeğinden ve geleceğinden mahrum bırakılmıştır.İşçilerin evrensel ve anayasal hakkı olan grevler erteleme adı altında yasaklanmaktadır,her türlü demokratik hakları yok sayılmaktadır.
İşsizlik, açlık ve yoksulluğun arttığı, özgürlüklerimize saldırıların olduğu, adaletsizliğin hüküm sürdüğü bu dönemde bütün bu olumsuzluklara rağmen insan onuruna yakışır bir yaşam için umudumuzu yitirmeden mücadeleye devam diyoruz. İşçiler, emekçiler, kamu çalışanları, emekliler, işsizler, öğrenciler, özgür bir ülkede demokratik ve insanca yaşam isteyenler, yolsuzluğa ve yoksulluğa hayır diyenler, yaşanabilir bir dünya isteyenler, her türlü ayrımcılığa ve baskıya hayır diyenler, savaş ve şiddetle değil barış içinde yaşamak isteyenler, ötekileştirmeye ve linç kültürüne karşı çıkanlar, nükleere karşı çıkan çevreciler, doğa talanına dur deyip deresini bekleyen köylüler, toplu sözleşme ve grev hakkı isteyen kamu çalışanları, açlığa mahkum edilen işçiler ve alanları doldurup ayağa kalkan emek dostu milyonlar. 1Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüz kutlu olsun .’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın