Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun Trafik ve İlkyardım Haftası Mesajı

Sakarya Valimiz  İrfan BALKANLIOĞLU’u Trafik ve İlkyardım Haftası dolayısı ile bir Mesaj yayınladı. ‘Saygıdeğer Sakaryalılar; Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Trafik ve İlkyardım Haftası” 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu hafta çerçevesinde yapılacak etkinliklerde vatandaşlarımızın trafik kazalarına karşı trafik kurallarına uymaları ve ilkyardımın önemi konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır. Taşıtların ve yayaların uyması gereken trafik […]

 Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun Trafik ve İlkyardım Haftası Mesajı

01.05.2018 - 11:26

Güncelleme : 01.05.2018 - 11:26

Sakarya Valimiz  İrfan BALKANLIOĞLU’u Trafik ve İlkyardım Haftası dolayısı ile bir Mesaj yayınladı.

‘Saygıdeğer Sakaryalılar;
Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Trafik ve İlkyardım Haftası” 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu hafta çerçevesinde yapılacak etkinliklerde vatandaşlarımızın trafik kazalarına karşı trafik kurallarına uymaları ve ilkyardımın önemi konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.
Taşıtların ve yayaların uyması gereken trafik kuralları uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucu oluşmuştur. Her geçen gün motorlu araçların sayısındaki artış, gerek yerleşim birimlerinde ve gerekse yollarda çeşitli sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Trafik kazalarının, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarını ihlal etmeleri sonucu meydana gelmekte olduğu göz önüne alındığında, bu kazaların en az seviyeye çekilmesi için hem sürücülerin, hem de yayaların trafik kurallarına tam olarak riayet etmeleri gerekmektedir. İnsan hayatı için önemli kurallardan ilki sürücülerin emniyet kemeri takmaları ve hız kurallarına uymalarıdır. Bir diğer önemli husus ise, meydana gelen trafik kazalarında ilkyardım müdahalesinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasıdır. Sürücülerin ve yayaların kurallara azami seviyede uymaları halinde trafik kazalarındaki ölüm ve yaralanmalar ciddi manada azalacaktır. Tüm vatandaşlarımız trafik kurallarına uymayı hem kendi güvenlikleri için hem de diğer sürücü ve yayaların güvenliği için istemeleri hayati önemdedir. Trafik kurallarına uymak, her insanın kendine olduğu kadar topluma karşı da sorumluluğudur. Günümüz modern dünyasında trafik kurallarına uymak bir gelişmişlik ölçüsüdür. Bu vesile ile bugün gelinen noktada yaşadığımız dünyada insanların hayatlarını sonlandıran, aileleri yok eden, kalıcı sakatlanmalara ve yaralanmalara yol açan en büyük tehlike trafik kazaları olduğundan, kıymetli vatandaşlarımızın alkollü direksiyon başına geçmemelerini önemle rica ederim.
İlimizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilçe belediyelerimiz ve Karayollarımız alt yapı çalışmaları ile İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik kazalarının önlenmesi için yoğun gayret göstererek, gece gündüz demeden yaptığı denetimlerle, İl Sağlık Müdürlüğü (112 Acil Sağlık Hizmetleri) kazalara anında ve doğru müdahale etme görevi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise, eğitim çalışmaları ile trafik kazalarını ve bundan doğan olumsuz sonuçları en az seviyeye indirilmesi için Sakarya’mızın trafik kurallarına uyan bir İl olması yönünde büyük çaba sarf etmektedirler. Bu çabalarından dolayı yöneticisinden personeline kadar herkese teşekkür ederim.
Bu düşüncelerle; bütün vatandaşlarımızı trafik kuralları uyma konusunda daha duyarlı davranmaya, saygı ve hoşgörü çerçevesinde hareket etmeye davet eder, kazasız günler temennisiyle güvenli sürüşler dilerim. Tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin “Trafik ve İlkyardım Haftası” kutlu olsun.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın