Arifiye Prof.Dr. Osman Öztürk İHO Öğrencileri Ödüllendirildi

İlçemiz Prof.Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İmam Hatip Ortaokulları arası ülke genelinde düzenlenen “Sen Özgürsün Kardeşim” konulu kompozisyon yarışmasında ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlediği Arapça Etkinlik yarışmaları Metin Canlandırma Kategorisinde dereceye girerek İlçemizi gururlandırdı. İmam Hatip Ortaokulları arası ülke genelinde düzenlenen “Sen Özgürsün Kardeşim” konulu kompozisyon yarışmasında “Kudüsçe Bakış” başlıklı […]

 Arifiye Prof.Dr. Osman Öztürk İHO Öğrencileri Ödüllendirildi

04.05.2018 - 13:03

Güncelleme : 04.05.2018 - 13:03

İlçemiz Prof.Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İmam Hatip Ortaokulları arası ülke genelinde düzenlenen “Sen Özgürsün Kardeşim” konulu kompozisyon yarışmasında ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlediği Arapça Etkinlik yarışmaları Metin Canlandırma Kategorisinde dereceye girerek İlçemizi gururlandırdı.

İmam Hatip Ortaokulları arası ülke genelinde düzenlenen “Sen Özgürsün Kardeşim” konulu kompozisyon yarışmasında “Kudüsçe Bakış” başlıklı yazısıyla Zehra Nur Kutlu Türkiye Birincisi oldu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlediği Arapça Etkinlik yarışmaları Metin Canlandırma Kategorisinde ise Arifiye Prof.Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu Sakarya Birincisi ayrıca Türkiye yarı finalinde 85 okul arasından Türkiye 5. oldu.

Dereceye giren öğrencilerimiz, okul müdürü Mahmut Sami Akaryalı ile birlikte Kaymakamımız Adem Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Sayın Kaymakamımız öğrencilerimizin başarısından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bütün çocuklarımızın özgüvenli, hem değerlerini bilen, hem de evrensele ulaşabilen güçlü bir kişilik olarak yetişmelerini çok önemli görüyoruz. Bu gibi yarışmalar aslında çocuklarımızın içindeki yeteneklerinin ortaya çıktığı, kendilerini geleceğe hazırladıkları yarışmalardır. Bu yarışmalarda Türkiye 1.si olan Zehra Nur kızımız ve Türkiye 5.si olan Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulumuz bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizi ve onlara destek olan öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Daha sonra Sayın Kaymakamımız dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın