Ekrem Oba Ortaokulunda Bilim Fuarı Etkinliği

İlçemiz Yukarı Kirazca mahallesinde bulunan Ekrem Oba Ortaokulunda “TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI” düzenlendi. Fuar açılışına, Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı. Folklor ekibi gösterisiyle başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. İlgili Haber ARSİADER’den Başkan YÜCE’ye ziyaret… Sayın […]

 Ekrem Oba Ortaokulunda Bilim Fuarı Etkinliği

07.05.2018 - 19:37

Güncelleme : 07.05.2018 - 19:37

İlçemiz Yukarı Kirazca mahallesinde bulunan Ekrem Oba Ortaokulunda “TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI” düzenlendi.

Fuar açılışına, Kaymakamımız Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Folklor ekibi gösterisiyle başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Sayın Kaymakamımız, etkinliği düzenleyen okul idarecilerini ve öğretmenlerini kutlayarak başladığı konuşmasında, “ Her insan esasında özel bir yetenekle doğar ama bunun keşfedilmesi gerekir. Öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmaları kadar bilimsel çalışmalar konusunda da belirli bir bakış açısına sahip olmaları, ilgi duydukları konularda desteklenmeleri gerekiyor. Ülkemizin, daha gelişmiş ve güçlü olması için sizler gibi kafa yoran, çalışan ve üreten nesillere ihtiyacı var. Gençlerimize fırsatlar sunması adına bu tür çalışmalar çok önemli. Biliyoruz ki önü açılan gençlerimiz bilge bir neslin öncüleri olacak. Sizlerin çalışmalarını gördük, hepsi bilimsel ve el emeği göz nuru. Geleceğe daha ümitle bakıyoruz. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Onları en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Daha sonra Ekrem Oba Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin aylarca süren emekleriyle hazırlanan fuarda ilgi çekici bilimsel deneyler ve araştırma projeleri misafirlere sunuldu.

Sergilenen projeleri tek tek inceleyerek fuar hakkında yetkililerden bilgi alan Sayın Kaymakamımız, öğrencileri tebrik ederek projelerin ortaya çıkmasında emeğini geçen öğrencileri, öğretmenleri ve okul idarecilerini tebrik etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın