Cevat AYHAN son yolculuğuna uğurlandı

54.Hükumette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış olan Sakaryamızın yüz akı Cevat Ayhan’nın dün Ankara’da kılınan cenaze namazından sonra bugün de ilimiz Orhan Gazi Camisinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlandı. Cevat Ayhan’ın cenaze namazını çiseleyen yağmurun altında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Cenaze namazına Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Sakarya protokolu ve […]

 Cevat AYHAN son yolculuğuna uğurlandı

09.05.2018 - 14:07

Güncelleme : 09.05.2018 - 15:22

54.Hükumette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış olan Sakaryamızın yüz akı Cevat Ayhan’nın dün Ankara’da kılınan cenaze namazından sonra bugün de ilimiz Orhan Gazi Camisinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlandı.

Cevat Ayhan’ın cenaze namazını çiseleyen yağmurun altında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Cenaze namazına Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Sakarya protokolu ve yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 2010 yılından bu yana yatağa bağımlı halde yaşayan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Cevat Ayhan Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Dün Ankara Hacı Bayram Camii’nde cenaze namazı kılındıktan sonra Ayhan, memleketi Sakarya’ya gönderildi. Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Caminde öğle namazını müteakip bir cenaze namazı kılındı. Gerçekleşen cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Cenaze namazına 11. Dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, TZOP Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda sevenleri katıldı.

Kılınan cenaze namazı sonrasında Ayhan’ın naaşı defnedilmek üzere Akyazı İlçesinde bulunan Çıldırlar Mezarlığına götürüldü.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın Orhan Camii’nde düzenlenen cenaze namazına katılan 11. Dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şehirden ayrılmak için aracına bindiği esnada, C.T. isimli bir kişi tarafından Rabia işareti yapılarak protesto edildi. Polis ekiplerince fark edilen C.T. geniş güvenlik önlemleri eşliğinde olay yerinden uzaklaştırıldı. Daha sonrasında polis otosuna bindirildiği esnada gazetecilerin neden protesto ettiniz sorusuna C.T. “Reisime ihanet ettiği için” cevabını verdi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın