Arifiye’de Siyasi Parti İlçe Başkanları İle Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin seçim güvenliği toplantısı Kaymakamlık Makamında, Kaymakamımız Adem Yazıcı başkanlığında yapıldı. Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb.Hamit Gencay Taşdemir, İlçe Emniyet Müdür V. Tansu Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine katılacak olan İlçemizde kuruluşu bulunan siyasi partilerin İlçe Başkanları ve temsilcileri katıldı. 24 […]

 Arifiye’de Siyasi Parti İlçe Başkanları İle Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

15.05.2018 - 19:43

Güncelleme : 15.05.2018 - 19:43

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin seçim güvenliği toplantısı Kaymakamlık Makamında, Kaymakamımız Adem Yazıcı başkanlığında yapıldı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb.Hamit Gencay Taşdemir, İlçe Emniyet Müdür V. Tansu Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine katılacak olan İlçemizde kuruluşu bulunan siyasi partilerin İlçe Başkanları ve temsilcileri katıldı.

24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin İlçemiz genelinde huzur ve güven içerisinde yapılması amacıyla alınacak güvenlik tedbirleri ve uyulması gereken esaslara ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçiminin hayırlı olması temennisinde de bulunan Sayın Kaymakamımız, ‘Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde; hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile hoşgörü içerisinde oy kullanmalarının tesisi için her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz. Seçim sürecinin İlçemizde barış ve demokrasi şöleni içinde geçeceğini ümit ediyorum. 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinin Ülkemize ve İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Toplantıda; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergâhlar, seçim büroları, 298 sayılı yasaya göre bu konuların iş ve işlemlerinin takip ve denetlemekle görevli kurumlar, seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın