Arifiye Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri Başladı

Arifiye Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile her yıl ilçemizde düzenlenen Ramazan etkinlikleri başladı. İlki bu Cumartesi akşamı  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik programı her Cumartesi akşam yine aynı meydanda Ramazan ayı boyunca devam edecek. 19 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşen etkinlikte  Tasavvuf musikisi, Mevlevi gösteri, meddah oyunu ve Hacıvat-Karagöz gösterisi  gibi bir dizi […]

 Arifiye Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri Başladı

20.05.2018 - 14:28

Güncelleme : 21.05.2018 - 17:42

Arifiye Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile her yıl ilçemizde düzenlenen Ramazan etkinlikleri başladı.

İlki bu Cumartesi akşamı  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik programı her Cumartesi akşam yine aynı meydanda Ramazan ayı boyunca devam edecek.

19 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşen etkinlikte  Tasavvuf musikisi, Mevlevi gösteri, meddah oyunu ve Hacıvat-Karagöz gösterisi  gibi bir dizi etkinlikler sahne aldı.

Ramazan şenliklerinde Arifiye’de Şiirlere kattığı lezzet ile Yazar, şair, televizyoncu ve hekim kimliğiyle tanınan Senai Demirci  yağan yağmura  rağmen programına devam etti.

15 Temmuz demokrasi meydanında çocuklar için kurulan oyun gruplarında  çocuklar eğlenirken, programa katılan misaifirlere ise çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Hava muhalefetine rağmen Arifiye’liler ilk etkinlikte Ramazan neşesini yaşamaktan geri durmadılar.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın