ERZURUMSPOR SÜPER LİGDE,SIRA SAKARYA’DA

Erzurumspor’un zorlu ve heyecanlı bir karşılaşma sonrası finalde Gazişehir Gaziantep’i penaltı atışları sonucu yenerek Süper Lige çıkması Sakarya’da yaşayan Erzurumluları da sevindirdi. Birçok Sakaryalı’da Erzurumspor’un Süper Lig’e çıkmasından dolayı Sakarya’da yaşayan Erzurumlu dostlarının sevincine ortak olarak tebrik mesajları paylaştı. İlgili Haber “Topraksız jeotermal seracılık Türkiye’ye örnek olacak” Süper Lig’e 2000-2001 yılında veda eden Erzurumspor, 17 […]

 ERZURUMSPOR SÜPER LİGDE,SIRA SAKARYA’DA

20.05.2018 - 13:37

Güncelleme : 20.05.2018 - 13:37

Erzurumspor’un zorlu ve heyecanlı bir karşılaşma sonrası finalde Gazişehir Gaziantep’i penaltı atışları sonucu yenerek Süper Lige çıkması Sakarya’da yaşayan Erzurumluları da sevindirdi.

Birçok Sakaryalı’da Erzurumspor’un Süper Lig’e çıkmasından dolayı Sakarya’da yaşayan Erzurumlu dostlarının sevincine ortak olarak tebrik mesajları paylaştı.

Süper Lig’e 2000-2001 yılında veda eden Erzurumspor, 17 yıl sonra yeniden Süper Lig’e çıkmanın sevincini yaşadı

“Küme düşer” denilen ancak bir anda kendini Süper Lig’in eşiğinde bulan Mavi Beyazlılar, Play Off yarı finalinde Ümraniyespor’u 4-3 ve 2-1’lik skorlarla iki maçta da yenerek, finali çıktı.

Finalde Gazişehir Gaziantep’i penaltı atışları sonucu 5-4 mağlup eden Dadaşlar, böylelikle 17 yıl aradan sonra Süper Lig’e geri dönme başarısını elde etmiş oldu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediye (B.B.) Erzurumspor’un Süper Lig’e çıkmasıyla ilgili yayımladığı mesajda, “Şampiyonluğumuz, inancın ve azmin zaferidir” dedi. Başkan Sekmen, mesajında şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 3 yılda 3 kupa elde ederek Türk Futbol Tarihi’ne adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu noktaya gelirken birçok zorluk ve imkânsızlıklar yaşadık. Ama yılmadık, yıkılmadık ve usanmadık. Hedefimizden asla ödün vermedik” dedi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, şunları kaydetti: “Süper Lig’e çıkan Erzurumspor’umuzun aslan yürekli futbolcularını, teknik heyetimizi, kulüp başkanımızı, yönetimimizi ve her şeyden önemlisi bizleri destekleyen bu kadim kentin yürekli taraftarlarını canı gönülden kutluyorum. ‘Şampiyonluk bu şehrin ruhunda var’ diyerek imkânsızı başaran Palandöken Kartalları’nı takdir ediyorum. Bize inanan, bize güvenen ve bu kadim kentin şampiyon takımını destekleyen tüm hemşehrilerimizin katkısıyla bu başarıyı elde ettik. Şampiyonluğumuz Erzurum’a ve Türkiye’mize hayırlı ve uğurlu olsun.” Başkan Sekmen ayrıca, şampiyonluk yolunda Erzurumspor’a sosyal medya vasıtasıyla başarı dileklerini ileten ve destek mesajları atan Anadolu’daki tüm spor kulüplerine ve futbol kulüplerinin taraftarlarına da teşekkür etti.

Erzurumspor’un Süper Lige çıkması ile gözler şimdi Sakaryaspor’a çevrildi.

Sakarya’da yaşayan Erzurumlular aynı sevinç ve coşkuyu Sakaryaspor’un başarısında da yaşamayı bekliyor.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın