Kışlaçay’da 41 Yıllık Bayramlaşma Geleneği devam ediyor

İlçemize  16 km kilometre uzaklıkta bulunan 150 haneli Kışlaçay Köyünde 41 yıllık bayramlaşma geleneği sürdürülüyor. Kışlaçay Köyünde her yıl bayramlarda gerçekleştirilen toplu bayramlaşma geleneği bu yılda köy meydanında yapıldı. 2018 yılı Ramazan bayramındaki bayramlaşma geleneğine kışlaçay ile dışarıda ikamet edip te ana, baba, eş,dost ziyaretine gelen kışlaçay da katıldı. Köydeki birlik beraberlik ve dayanışmayı da […]

 Kışlaçay’da 41 Yıllık Bayramlaşma Geleneği devam ediyor

15.06.2018 - 12:45

Güncelleme : 15.06.2018 - 12:45

İlçemize  16 km kilometre uzaklıkta bulunan 150 haneli Kışlaçay Köyünde 41 yıllık bayramlaşma geleneği sürdürülüyor.

Kışlaçay Köyünde her yıl bayramlarda gerçekleştirilen toplu bayramlaşma geleneği bu yılda köy meydanında yapıldı. 2018 yılı Ramazan bayramındaki bayramlaşma geleneğine kışlaçay ile dışarıda ikamet edip te ana, baba, eş,dost ziyaretine gelen kışlaçay da katıldı.

Köydeki birlik beraberlik ve dayanışmayı da arttıran bayramlaşma geleneği ile dargın olanlar küs olanlarda barışmış oluyor. Bayramlaşmada akraba dost ve yakınlar ziyaretler ediliyor.

Köy Camiinde kılınan bayram namazının ardından köyün en yaşlısının ilk sıraya durması ile başlayan gelenek, diğer köylülerin sıra ile bayramlaşmasıyla devam etti.

Bayramlaşma’dan Sonra Kışlaçay Mezarlığına Ziyaret Edildi!

Herkesin birbiriyle bayramlaşmayı bitirmesinin ardından köy imam hatibi tarafından mezarlık ziyareti yapıldı dua okuması ile bayramlaşma son buldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın