Adalet Bakanı Abdülhamid Gül Valiliği ziyaret etti.

Bölge Adliyesi Mahkemesi’nin resmi açılışı bugün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımı ile gerçekleşecek. Açılış için ilimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamid Gül  önce Valiliği ziyaret etti. Bakan Gül’ün Sakarya Valiliği’ne yaptığı ziyarette, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Kenan Sofuoğlu,Recep Uncuoğlu,İl Başkanı Fevzi Kılıç,Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet […]

 Adalet Bakanı Abdülhamid Gül Valiliği ziyaret etti.

05.09.2018 - 11:06

Güncelleme : 05.09.2018 - 12:45

Bölge Adliyesi Mahkemesi’nin resmi açılışı bugün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımı ile gerçekleşecek.

Açılış için ilimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamid Gül  önce Valiliği ziyaret etti.

Bakan Gül’ün Sakarya Valiliği’ne yaptığı ziyarette, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Kenan Sofuoğlu,Recep Uncuoğlu,İl Başkanı Fevzi Kılıç,Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun’da hazır bulundu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ziyarette yaptığı açıklamada, “Sakaryalı hemşehrilerimize buradan selamlarımı sunuyorum. Bugün yüz günlük eylem planımızda da bulunan ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eylem planı olarak da belirlemiş olduğu Sakarya İstinat’ı açacağız. Böylece Sakaryalı hemşerilerimiz, vatandaşlarımız adeta bir yüksek mahkeme, yargıtay adeta Sakarya’ya gelmiş olacak. Fiziki imkanıyla hazırdı aslında ama istinaf mahkemeleri biliyorsunuz birinci sınıf hakimlerden oluşuyor. HSYK tarafından atamalarımız yapıldı. Yeni adli yılda hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacağız. Ben bu hizmetin Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mahkeme de ilk etapta 78 hakim ve savcının yanı sıra 110 personel de görev yapacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın