Sakarya’dan Rusya’ya İdlib öfkesi

Rus savaş uçaklarının Suriye’nin kuzeybatısında ki İdlib’de sivil yerleşim yerlerini bombalaması Sakarya’da Orhan Camisi önünde öfke ile protesto edildi. Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklama yapan Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, “İdlib’e atılan bir bomba bizim için Sakarya’ya atılmış hükmündedir. İdlib’de adını bilmediğimiz ölen her çocuk bizim evladımız, ölen her masum […]

 Sakarya’dan Rusya’ya İdlib öfkesi

06.09.2018 - 13:41

Güncelleme : 06.09.2018 - 13:42

Rus savaş uçaklarının Suriye’nin kuzeybatısında ki İdlib’de sivil yerleşim yerlerini bombalaması Sakarya’da Orhan Camisi önünde öfke ile protesto edildi.

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklama yapan Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, “İdlib’e atılan bir bomba bizim için Sakarya’ya atılmış hükmündedir. İdlib’de adını bilmediğimiz ölen her çocuk bizim evladımız, ölen her masum hanemizdeki bir ferdimizdir.Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönme özlemiyle beklerken buna İdlib saldırıları ile vatanlarından koparılacak yeni muhacirlerin eklenmesini istemiyoruz. Allah’tan; mazlumların hamisi olma görevini üstlenen devletimize güç ve kuvvet vermesini diliyoruz.Allah’tan sadece mazlumlara bakma zenginliği değil, ümmeti mazlumluktan kurtarma ve muhacir olmaya bir son verme gücünü Türkiye’ye bahşetmesini diliyoruz” dedi.

Cami önünde toplanan vatandaşlar Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın yaptığı açıklama sonrasında mazlum islam alemi ve İdlib için dua ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın