Kaymakamımızın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı…

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem YAZICI  19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Kaymakamımızın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı; “Millet olarak övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimizi anmak ve onlara duyduğumuz minnet duygularımızı ifade edebilmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir. Milletimiz, vatanı […]

 Kaymakamımızın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı…

18.09.2018 - 15:59

Güncelleme : 18.09.2018 - 15:59

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem YAZICI  19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Kaymakamımızın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı;

“Millet olarak övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimizi anmak ve onlara duyduğumuz minnet duygularımızı ifade edebilmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.

Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Onları yılın her gününde; saygı, minnet ve şükranla anmak milli ve manevi görevimizdir. Göğüslerini vatanlarının selameti için siper eden gazilerimiz sayesinde geleceğe umutla bakıyor, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Vatanı, milleti, bayrağı ve tüm kutsal değerleri için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören Şehitlerimiz ve Gazilerimizin bizlere emaneti olan aileleri ve yakınlarına, Devletimizin ve Aziz Milletimizin gönül kapıları ardına kadar açıktır.

Bu duygularla, başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm kahramanlarımıza Arifiyeli hemşerilerim ve milletim adına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”
Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın