AFAD’dan Dernekler ile koordinasyon toplantısı

İlimizde bulunan Gönüllü Arama / Kurtarma Dernekleri AFAD’da düzenlenen koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Hangi dernekler Toplantıya Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Arama Kurtarma Birlik Müdürü Dr. Özge Aktaş Panta, AFAD Sivil Savunma Uzmanları ve Arama / Kurtarma Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları olan S.A.B.A.H (Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği), SAKE (Sakarya Arama […]

 AFAD’dan Dernekler ile koordinasyon toplantısı

23.09.2018 - 13:29

Güncelleme : 23.09.2018 - 13:29

İlimizde bulunan Gönüllü Arama / Kurtarma Dernekleri AFAD’da düzenlenen koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Hangi dernekler

Toplantıya Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Arama Kurtarma Birlik Müdürü Dr. Özge Aktaş Panta, AFAD Sivil Savunma Uzmanları ve Arama / Kurtarma Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları olan S.A.B.A.H (Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği), SAKE (Sakarya Arama Kurtarma Ekibi), AFGD (Afet Gönüllüleri Derneği), SAKDER (Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği), Sakarya TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti), HAKUT (Hendek Arama Kurtarma Derneği), Sakarya İHH Arama Kurtarma Derneği, SAKRAD (Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği) Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Eğitim planlaması

Toplantıda; İlimizde olası afet ve acil durumlarda Gönüllü Arama / Kurtarma STK’larımızın rolü, önemi ve olası afet ve acil durumlarda birlikte çalışılabilmesi, koordinasyon, ekiplerin kapasitesi ve eğitim planlamaları konularında bilgi alışverişi yapıldı.

Öncesi ve sonrası

Toplantıda; Cumhurbaşkanlığının 100 günlük icraat programı çerçevesinde gönüllülerin afet yönetim sistemine dahil edilmesi, mevcut olduğundan bu çalışmalar kapsamında AFAD Başkanlığının talimatları ile ilimizdeki arama kurtarma alanında faaliyet gösteren derneklerin afetler öncesi hazırlık aşamalarında ve afet yönetiminde neler yapabileceği de konuşuldu. İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, koordinasyon ve bilgilendirme toplantısına katılan tüm gönüllü derneklere teşekkür etti.

sakaryeyenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın