BIRAKMA BENİ’’ FİLMİ SAKARYA’DA İZLEYİCİSİYLE BULUŞTU.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan “Bırakma Beni” filmi, Türkçe dublajıyla Sakarya da izleyicisiyle buluştu. TÜMSİAD Sakarya Şubesi ve BEŞİR Derneğinin organizasyonu ile düzenlenen filme TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, Beşir Derneği Başkanı Latif Demir, İl Hayrat Başkanı Ali Çilingir, SAÜ […]

 BIRAKMA BENİ’’ FİLMİ SAKARYA’DA İZLEYİCİSİYLE BULUŞTU.

24.09.2018 - 12:23

Güncelleme : 24.09.2018 - 12:23

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan “Bırakma Beni” filmi, Türkçe dublajıyla Sakarya da izleyicisiyle buluştu.

TÜMSİAD Sakarya Şubesi ve BEŞİR Derneğinin organizasyonu ile düzenlenen filme TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, Beşir Derneği Başkanı Latif Demir, İl Hayrat Başkanı Ali Çilingir, SAÜ Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof Dr Haluk Selvi ve dernek üyeleri katıldı.

SURİYE’DEKİ iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan ‘Bırakma Beni’ filmi, Serdivan Avm cinemaximum sineması’nda gösterime girdi. Çekimleri 2 yıllık hazırlığın ardından 13 ülkeden gelen özel ekiplerle yapılan filmde 100’den fazla kişi görev aldı. Savaş mağduru 350’den fazla yetim çocuğun motivasyonlarını artırmak, adaptasyonlarını hızlandırmak ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak amacıyla Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay ve Akçakale’de gerçekleşen atölye çalışmaları ile başlayan proje, bir film projesi ile taçlandırıldı.
YETİM ÇOCUKLARIN HİKAYESİNİ KONU ALIYOR
BOSNALI yönetmen Aida Begic’in yazıp yönettiği, Suriye’deki iç çatışmalar sonucu ortaya çıkan mülteci krizinin sonuçlarından esinlenilerek senaryosu yazılan film, savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya gelen yetim çocukların hikayesini konu alıyor. Yetimlik duygusunu tüm dünyayla paylaşmayı ve herkesi bir günlüğüne de olsa dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan film, yetimliğin savaş ve göçle birleşmesini dramatik açıdan tüm dünyanın farkındalığına sunuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın