15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesinin açılışı gerçekleşti

15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesinin bugün düzenlenen programla açılışı gerçekleştirildi.Bugünden itibaren  Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Ziraat Bankası üstü 1. Katta faaliyete başlayan 15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesi kapılarını tüm Arifiye’lilere açtı. Bundan tam 2 yıl önce yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi dik duruşlarıyla ile Sakarya Valiliğinin işgalcilerin elinden kurtaran vatandaşlar […]

 15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesinin açılışı gerçekleşti

28.09.2018 - 16:03

Güncelleme : 02.10.2018 - 19:38

15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesinin bugün düzenlenen programla açılışı gerçekleştirildi.Bugünden itibaren  Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Ziraat Bankası üstü 1. Katta faaliyete başlayan 15 Temmuz Milli İrade Derneği Arifiye Şubesi kapılarını tüm Arifiye’lilere açtı.

Bundan tam 2 yıl önce yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi dik duruşlarıyla ile Sakarya Valiliğinin işgalcilerin elinden kurtaran vatandaşlar tarafından Ali İnci Başkanlığında kurulan 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Merkezi’nin Yunus Zor Başkanlığındaki Arifiye İlçe Şubesi; düzenlenen aşure ikramı ile birlikte hizmete açıldı.

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Merkezi Arifiye İlçe Şubesi; Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Ziraat Bankası üstünde düzenlen sade açılış töreni ve aşure ikramı ile faaliyete geçti. Yunus Zor’un Şube Başkanlığını yaptığı ve 200 kurucu üyesinin bulunduğu 15 Temmuz Milli irade Derneği Arifiye İlçe Başkanlığının açılış törenine; 25. Dönem Sakarya Milletvekili ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çilekli, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı, Arifiye Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği (ARSİADER) Başkanı Fatih Yeter, Yenikent 15 Temmuz Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, işadamları, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı.

Derneğimiz, darbelere karşı en etkin
sivil toplum örgütü misyonunu üslenmiştir
Törenin açılış konuşmasını yapan 15 Temmuz Milli irade Derneği Arifiye İlçe Başkanı Yunus Zor; derneklerinin kuruluş amaçlarının bu ülkedeki darbeler tarihini unutmamak ve unutturmamak olduğunu ifade ederek; “Derneğimiz; her an yeni darbe girişimi olacak gibi üyelerimizi ve halkımızı tetikte tutmak için 24 saat açık ve var olacaktır. Ülkemizin, darbelere karşı en etkin sivil toplum örgütü misyonunu üslenmiştir. Bu uğurda üyelerimizin hiçbirinin can korkusu olmadığının ispatını taşımaktayız. ‘Bir ölüp bin doğan, nesillerin evladı’ olarak, gerektiğinde kanımızın son damlasına kadar ülkemizi müdafaa edeceğimizi ilan ediyoruz. Açılışımız vesilesi ile bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimizi saygıyla selamlıyoruz” dedi.

15 Temmuz Milli İrade Derneği önemi
Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı; Bundan 2 yıl önce sözde askerlerin hain darbe girişimi gerçekleşmek istediğini fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki sözü ile parti ayrımı yapmadan milletin geleceğini kurtardığını söyledi.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; 15 Temmuz’u unutturmamak için ilçelerinde böyle dernek açtığı için15 Temmuz Milli irade Derneği Arifiye İlçe Başkanı Yunus Zor’a teşekkür ettiğini söyledi.
Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çilekli; Derneğin bu ve buna benzer darbe girişimcilerine karşı kurulmuş bir dernek olduğunu, o 15 Temmuz gecesi Allah’tan başka kimseden korkmayan kişilerin kurduğu anlamlı bir dernek olduğunu söyledi.
15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci; dernek amleni hakkında bigi vererek, “Bu amblemin anlamı bağımsızlıktır. Sadece 15 Temmuz değil tüm darbelere karşı bir dernek olduğunu söyledi.

Arifiye İlçe protokolü ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı açılış programı sonrası misafirlere Aşure ikramıda yapıldı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın