Müftü Türkoğlu’ndan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Ziyareti.

Camiler ve Din Görevleri Haftası münasebetiyle Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu, İlçe Vaizi Murat Mutlu ve Arifiye Din Görevlileri Dernek Başkanı Fırat Başer’i kabul ederek, haftalarını kutladı. Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli programlarla kutlanacak hafta kapsamında İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu ve beraberindeki heyet Sayın Kaymakamımıza yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verdi. […]

 Müftü Türkoğlu’ndan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Ziyareti.

01.10.2018 - 13:37

Güncelleme : 01.10.2018 - 13:37

Camiler ve Din Görevleri Haftası münasebetiyle Kaymakamımız Adem Yazıcı, İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu, İlçe Vaizi Murat Mutlu ve Arifiye Din Görevlileri Dernek Başkanı Fırat Başer’i kabul ederek, haftalarını kutladı.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli programlarla kutlanacak hafta kapsamında İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu ve beraberindeki heyet Sayın Kaymakamımıza yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

Sayın Kaymakamımız heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, “Camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, Vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Mekân ve imanın birleştiği camiler, dinî ve millî değerlerimizin, edep ve ahlâkımızın öğretildiği bunun yanında en zarif bir şekilde örneklerinin sergilendiği birer eğitim merkezidir.

Toplum olarak birbirimize sıkıca bağlanmanın, bir arada kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tüm din görevlilerimizi tebrik ederim. ”dedi.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın