Abhazya’nın Bağımsızlığının 25. Yıldönümü Sakarya’da kutlandı

Abhazya Bağımsızlık Savaşı Zaferi’nin ve Kuruluşu’nun 25. yıldönümü nedeniyle, Sakarya Abhaz Derneği tarafından kutlama programı düzenledi. Sakarya Abhaz Derneği; Abhazya Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun ve Abhazya Bağımsızlık Savaşı Zaferi’nin 25. Yıldönümü nedeniyle; Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi’nin salonunda sade bir kutlama programı düzenledi. İstiklal Marşı ve Abhazya Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ayrıca; Sakarya Abhaz […]

 Abhazya’nın Bağımsızlığının 25. Yıldönümü Sakarya’da kutlandı

03.10.2018 - 13:53

Güncelleme : 03.10.2018 - 13:53

Abhazya Bağımsızlık Savaşı Zaferi’nin ve Kuruluşu’nun 25. yıldönümü nedeniyle, Sakarya Abhaz Derneği tarafından kutlama programı düzenledi.

Sakarya Abhaz Derneği; Abhazya Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun ve Abhazya Bağımsızlık Savaşı Zaferi’nin 25. Yıldönümü nedeniyle; Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi’nin salonunda sade bir kutlama programı düzenledi. İstiklal Marşı ve Abhazya Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ayrıca; Sakarya Abhaz Derneği Apsınra Dans Ekibi yeni eğitim çalışmasının açılışı da gerçekleşti. Geniş katılım gerçekleştiği programda kürsüye gelen Abhazya Gazilerinden Şamil Yaşba; bir Gazi olarak, Abhazya Zaferini anlattı. Sakarya Abhaz Derneği Apsınra Dans Ekibi Eğitmeni Jade Burak Deniz ise dans dersleri, kıyafet ve kurullar hakkında bilgi vererek; Küçük grup olan İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin her Pazar 11.00 ile 13.00 saatleri arasında eğitim alacağını, Yetişkin grubunda yine her Pazar 13.30 ile 18. saatleri arasında eğitim alacağını söyledi.

“Dünya’da barış için çalışacaksınız
ve unutmayın ki, haklıysanız kazanırsınız”
Törende bir konuşma yapan Sakarya Abhaz Derneği Başkan Yardımcısı Ülkü Yıldız; Ayayra ile ilgili bilgi vererek; “Bugün tarihe kanımızla canımızla kazıyarak, yazdığımız Abhazya’mızın Zafer Bayramı’dır. Öncelikle; Abhazya Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun ve Abhazya Bağımsızlık Savaşı Zaferi’nin 25. Yıldönümü hepimize kutlu olsun. Çocuklarımıza bunu şöyle söyleyebiliriz; Bugün; Abhazya’da kötülüklerin kaybettiği, iyiliklerin kazandığı gündür. Zafer iyiliklerin ve iyilerin olmuştur. Zafer özgürlüğün olmuştur. Zafer bizim olmuştur. Genç arkadaşlarımıza söylemek istediğim çok şey var aslında. Mesela bugün bizim doya doya sevinemediğimiz bir gündür. Şehitlerimizi anıyor, gazilerimizi yüreklerinden öptüğümüz gündür bugün. İnançlar uğruna neler feda edildiğini tekrar hatırladığımız gündür bugün. İnançlar uğruna kendinden vazgeçmenin ne demek olduğunu öğrendiğimiz gündür bugün. Yaraların kanadığı gündür bugün. Hepinizden bir söz vermenizi istiyoruz; Nerde olursanız olun Dünya’da barış için çalışacaksınız ve unutmayın ki, haklıysanız kazanırsınız” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın