MÜSİAD Sakarya, Somali Bakanını Ağırladı.

Türkiye ile ticari ilişkilerini güçlendirmek isteyen Somali Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Din İşleri Bakanı Abdülkadir Muallim Nur’u MÜSİAD Sakarya Başkanı yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri dernek hizmet binasında ağırladı. Dünya Genelinde 207 Noktada Faaliyet Göstermekteyiz. Bakan Nur’u makamında ağırlayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ile samimi diyalogları dikkat çekti. Başkan Coşkun Somali ile ikili ilişkilerden […]

 MÜSİAD Sakarya, Somali Bakanını Ağırladı.

05.10.2018 - 12:08

Güncelleme : 05.10.2018 - 12:08

Türkiye ile ticari ilişkilerini güçlendirmek isteyen Somali Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Din İşleri Bakanı Abdülkadir Muallim Nur’u MÜSİAD Sakarya Başkanı yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri dernek hizmet binasında ağırladı.
Dünya Genelinde 207 Noktada Faaliyet Göstermekteyiz.
Bakan Nur’u makamında ağırlayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ile samimi diyalogları dikkat çekti. Başkan Coşkun Somali ile ikili ilişkilerden dolayı Bakan Nur’a teşekkür ederek, sözlerine şöyle devam etti; ‘MÜSİAD’ın global bir Sivil toplum Kuruluşu olduğunu ekonomik anlamda hem devletimize hem milletimize maddi açıdan destek olduğunu dile getirdi. Ayrıca dünya genelinde 207 noktada faaliyet gösterdiğini belirten Başkan Coşkun 11 bini aşan üyelerimizle dört koldan işlerimizi başarmak için çaba gösteriyoruz’ dedi. 17. MÜSİAD EXPO fuarında Somalili işadamlarının da katılacağının altını çizen Başkan Coşkun beraber ticaret yapmak hedeflerimizin arasında dedi.
Coşkun, sözlerinin devamında ‘Somali ile ikili ticaret ilişkilerinde iyi yerlere gelmek istediklerini ve hem iki ülkeye maddi açıdan kolaylıklar sağlayıp ülkelerde ki krizleri en aza indirgemek istediklerini’ belirtti. Somali’yle bu yıl içerisinde ikili ilişkilerinin daha güçleneceğini aktaran Başkan Coşkun gün geçtikçe daha da güçlü bir ülke olduklarını belirtti.’
Yurt Dışında Yaşamak İsteyen Vatandaşlarımıza Sakarya’yı Tavsiye Edeceğiz.
Somali Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Din İşleri Bakanı Muallim Nur; Türk iş adamlarını Somali’de görmekten memnuiyet duyacaklarını belirterek, ikili ilişkilerde çok iyi noktalara gelmeliyiz dedi. Sakarya’da ki binaların çok katlı olmamasının dikkatini çektiğini belirtti. Somali halkının, Sakarya şehri gibi muhafazakâr bir şehir olduğundan benimsediklerini ve çok beğendiklerini dile getiren Nur, Yurt dışında yaşamak isteyen vatandaşlarımıza Sakarya’yı tavsiye edeceklerini söyleyerek, ortak olan kültürümüzü kaybetmemeye özen gösterdiklerini de dile getirdi.
Ziyarettin sonunda hatıra fotoğrafı çektiren heyet misafirperverlikleri için Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın