TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez ”İhracat için tam zamanı”

TÜMSİAD Şube Yönetim Kurulu Toplantısı Ahmet Ölmez’in Başkanlığı’nda Geyve Karaçam’da gerçekleşti. Toplantıda, Afrika Ülkelerinde Türk Ürünlerinin Pazarlanacağı ANATOLİA Ticaret Merkezi, 15-17 Kasım 2018 tarihleri arası Azerbaycan Bakü’de düzenlenecek olan PakExpo Fuarı ve TÜMSİAD Şubeleri üyeler arası İş birliği-Güç birliği projesi ele alındı. Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Ahmet Ölmez toplantıda yaptığı konuşmasında; […]

 TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez ”İhracat için tam zamanı”

05.10.2018 - 17:47

Güncelleme : 05.10.2018 - 17:47

TÜMSİAD Şube Yönetim Kurulu Toplantısı Ahmet Ölmez’in Başkanlığı’nda Geyve Karaçam’da gerçekleşti. Toplantıda, Afrika Ülkelerinde Türk Ürünlerinin Pazarlanacağı ANATOLİA Ticaret Merkezi, 15-17 Kasım 2018 tarihleri arası Azerbaycan Bakü’de düzenlenecek olan PakExpo Fuarı ve TÜMSİAD Şubeleri üyeler arası İş birliği-Güç birliği projesi ele alındı.
Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Ahmet Ölmez toplantıda yaptığı konuşmasında; Türkiye için yeni bir ihracat seferberliği başlatmanın vakti geldi. Halen ihracatın yüzde 60’ını sadece binin üzerinde şirket yapıyor. Bu nedenle ihracatın tabana yayılması şart. Bizimle çalışmak isteyen Avrupa ve Afrika ülkeleri varken biz geri duramayız. İhracat için tam zamanı. Dedi.

Ölmez; Türkiye 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyor. 2017 sonu itibariyle 157 milyar dolar ihracat yapmış durumdayız. Önümüzde 6 yıl var. Ülke ve Sakarya olarak bu sürede ihracatımızı üç kat artırabilir miyiz? Bu kritik soruya inandırıcı bir yanıt verebilmek için yeni bir ihracat seferberliği başlatılmasının şart olduğunu belirtti.

15 – 17 Kasım 2018 tarihlerinde Azerbaycan Bakü’de Türk, Paki Azerbaijan Expo Fuarının düzenleneceğini de belirten Başkan Ahmet Ölmez, TÜMSİAD olarak yeni iş fırsatları ve yurt dışı pazar araştırması yapmak üzere dernek üyesi işadamlarımızla birlikte Azerbaycan PakExpo Fuarına katılacağız. Dedi.

TÜMSİAD yönetim kurulunun Geyve karaçam’da düzenlediği toplantıya; TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Şube Başkan Yardımcıları Nihat Baltaoğlu, Ali Çilingir, Zekeriya Derman, isa Aydoğan, Yusuf Çokal, Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Yetişircan, Şakir Ahmet Terzioğlu, Ömer Çelik, Mesut Nurdoğan, Nusret Sarı, Necmi Güngör, Ceyhun Tural, Medet Muti ve Genel Sekreter Ferhat Ateş katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın